BlueStacks Android Programları ve Oyunları Bilgisayarda Çalıştırma 3

BlueStacks Android Programları ve Oyunları Bilgisayarda Çalıştırma

BlueStacks bilgisayarınızda Android Oyunlarını ve Uygulamalarını oynatmanızı sağlayan en iyi windows uygulamasıdır. Bluestacks bir emülatör görevi gören yapısı ile Android işletim sisteminde çalıştırılan tüm uygulamaları çalıştırabilmektedir.

Bilgisayarınızda BlueStacks yardımı ile çalıştırabileceğiniz tüm uygulamaları ve oyunları GooglePlay mağazasından rahatlıkla indirebilirsiniz. Bilgisayarınıza indirdiğiniz Bluestacks programının en büyük avantajı büyük ekranda olması ve Akıllı telefonumuz yerine bilgisayarımızda oynayabilmemizdir. Böylelikle hem dokunmatik ekranlı cep telefonumuzun erken şarjı’nın erken bitmesini ve bataryanızın ömrünü uzatmasını sağlarsınız. Akıllı telefonlardaki aşırı ısınma pil’imizin çökmesine neden olduğu için BlueStacks Android emülatör programı ile oyunları ve programlarını oynatabilirsiniz. Genellikle oyunlar için ideal bir program olan Bluestacks bilgisayarınıza indirmeniz ve kurulum yapmanız çok kolaydır.

grey

Bluestacks Masaüstü ve Laptop Bilgisayarlarda Çalıştırma

Masaüstü bilgisayarınıza veya Laptop bilgisayarınıza indirdiğiniz BlueStacks Android programı küçük boyutta bilgisayarınıza indirerek hemen kurabilirsiniz. Dosya boyutu küçük boyutta olmasına rağmen en güncel dosyaları kurulum sırasında internetten yükleyerek en son full versiyonunu kullanmanızı sağlar. Bilgisayarınız yüklediğiniz Bluestacks programı ile akıllı telefonunuzda oynadığınız oyunları oynayabilmeniz için Google hesabınızı uygulama üzerinde açarak oyunlarınızı otomatik olarak getirebilirsiniz. Tekrak en baştan başlamanıza gerek kalmayacaktır. Bluestacks yardımı ile indirdiğiniz oyunlar klavye ve fare uyumlu olduğu için herhangi bir ayar yapmanıza gerek kalmayacaktır.

grey

Bluestacks Türkçe Kurulumu Videosu

Bilgisayarınıza indirdiğiniz Windows için Android Uygulama Emülatörü BlueStacks‘ı çalıştırarak kurulumu yapabilirsiniz.

grey

Alttaki linkten BlueStacks’ı bilgisayarınıza indirdikten sonra akıllı telefonunuzla artık Clash of Clans, Hayday, Boom beach, Cand Crusy veya diğer uygulamaları masaüstünüzde çalıştırabilirsiniz.

BlueStacks İndir

Disable HTML5 Autoplay Eklentisi ile Web Sitelerinin Sesini Kesin 0

Chrome, oprea ve firefox web tarayıcınızda birden fazla sekme açtığınızda arka planda sesler gelebilir. Bunlar yeni açılan sekmede bir videonun sesi olabilir yada facebook’ta dolaştığınızda videolarınız otomatik çalışyor ve ses çıkıyorsa bu sesleri Disable HTML5 Autoplay chrome ve opera eklentisi ile durdurabilirsiniz.

Bazı siteleri yeni sekmede açtığınızda sesler ve videolar otomatik olarak açılabilir. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa altta verdiğimiz Disable HTML5 Autoplay chrome ve opera eklentilerini indirerek bu sorunu giderebilirsiniz. Yakında firefox içinde eklenti yayınlanacak.

Disable HTML5 Autoplay Eklenti İndir

Chrome

Opera

Silindiği Halde Görünen Eski Yazıcılar Nasıl Silinir? 0

Yazıcınızda herhangi bir sorun çıktığında silip tekrar yüklediğinizde düzelir. Ancak herhangi bir çıktı almaya kalktığınızda önceki sildiğiniz yazıcı aygıtlarınız da görünebilir. Yazıcıyı kaldırsanız dahi yazıcı kuyruğundan silinmez. Bu durum sizin için sinir bozucu olabilir. Kaldıramıyorsanız endişelenmenize gerek yok kaldırmak çok kolay. Silinen yazıcılarınız Office programlarında hala görünüyorsa aşağıdaki adımları uygulayınız.

Silindiği Halde Görünen Yazıcılar Nasıl Silinir? Resimli Anlatım

  • Başlat menüsüne sağ tıklayın ve çalıştır sekmesine tıklayın.
  • Açılan arama kısmına regedit yazın.
  • Regedit yani kayıt defteri düzenleyicisi açılacaktır.
  • Açılan kayıt defterine girdiğinizde alttaki yolu izleyin.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > Print > Printers
  • Printers’a tıkladığınızda altta eski yazıcıların kayıt defterinden silinmediğiniz göreceksiniz.
  • Eski yazıcılarınızın üzerine sağ tıklayıp SİL diyerek silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlat’ın. Sorun çözülmüştür.
  • Geri Dönüşüm Kutusu Otomatik Nasıl Temizlenir?

grey

Most Popular Topics

Editor Picks