Clover – Windows Gezgini’ni Sekmeye Dönüştürme

0

Sizde benim gibi bir çok klasörle aynı anda çalışmak zorunda kalıyorsanız muhtemelen açtığınız klasörü aramak için zaman harcıyorsunuz veya yeni bir klasör açarken uğraşıp duruyorsunuz. Uzun bir süre önce Clover programını inceleyip kurmuştum. Windows Gezgini‘ni Chrome gibi tarayıcıya çeviriyor ve sekme sekme kullanabiliyorum. Kendi özel klasörlerimi kaydedip hızlı bir şekilde ulaşabiliyorum buda bilgisayar başında hızlı işler yapmamı sağlıyor.

Sizin içinde ufak bir video hazırladım. Programı indirip kurulum yaptım, daha sonra nasıl kullanacağınız ile ilgili hızlıca bilgi vermeye çalıştım. Tabi videoda sadece yaptıklarım var ne yazı nede ses hiç birisi yok 🙂

Kurulumu tamamladıktan sonra chrome gibi sekmeleri boş halde geliyor ve sizde bu sekmeleri en çok kullandığınız klasörlerle doldurup tamamlıyorsunuz.

https://3.bp.blogspot.com/-SmlcjreMmDE/VGxQxXtzqfI/AAAAAAAAbQo/cmlW-jbWtOc/s1600/clover-program.jpg

Clover Kullanımı

Buradaki adresten (Clover indir) en son sürümünü indirip bilgisayarınıza kurun ve görev çubuğunuzdaki yaprak simesine tıklayıp kullanmaya başlayın. Görev çubuğundaki simgesininde bir fotoğrafını ekledim.

https://4.bp.blogspot.com/-wEC5CdOstCI/VGxQwpu8W6I/AAAAAAAAbQg/6lwDpKr0dTQ/s1600/clover-icon.jpg

Örnek bir klasör açıp içerisine 2 klasör daha ekledim bu şekilde istediğiniz gibi klasörleme mantığı kullanabilirsiniz.

https://2.bp.blogspot.com/-qXuJFf8Du0o/VGxQwgrA9tI/AAAAAAAAbQ4/p3x2aGfnncY/s1600/clover-link.jpg

Eklentiye bu kadar vakit harcayıp klasörlerinizi eklediniz kendinize bir çeki düzen verdiniz 🙂 Format attığınızda hepsi gidecekmi peki? Hayır bunun içinde ayarlar kısmında İçe Aktar/Dışa Aktar alanları var.

https://1.bp.blogspot.com/-4Do6Gj8urOA/VGxQwr0mZ4I/AAAAAAAAbQk/ZlaDgCBe1JM/s1600/ayarlar.jpg

Ben uzun süredir kullanıyorum işlerimi dahada hızlandırdı ve herşeyimi düzenledim. İstediğim klasöre hızlı bir şekilde ulaşabiliyorum buda çok hızlı olmamı sağlıyor…

Clover Sitesi: Clover Brings Chrome-Style Tabs to Windows Explorer. (Türkçe)