Clover – Windows Gezgini’ni Sekmeye Dönüştürme 0

Sizde benim gibi bir çok klasörle aynı anda çalışmak zorunda kalıyorsanız muhtemelen açtığınız klasörü aramak için zaman harcıyorsunuz veya yeni bir klasör açarken uğraşıp duruyorsunuz. Uzun bir süre önce Clover programını inceleyip kurmuştum. Windows Gezgini‘ni Chrome gibi tarayıcıya çeviriyor ve sekme sekme kullanabiliyorum. Kendi özel klasörlerimi kaydedip hızlı bir şekilde ulaşabiliyorum buda bilgisayar başında hızlı işler yapmamı sağlıyor.

Sizin içinde ufak bir video hazırladım. Programı indirip kurulum yaptım, daha sonra nasıl kullanacağınız ile ilgili hızlıca bilgi vermeye çalıştım. Tabi videoda sadece yaptıklarım var ne yazı nede ses hiç birisi yok 🙂

Kurulumu tamamladıktan sonra chrome gibi sekmeleri boş halde geliyor ve sizde bu sekmeleri en çok kullandığınız klasörlerle doldurup tamamlıyorsunuz.

https://3.bp.blogspot.com/-SmlcjreMmDE/VGxQxXtzqfI/AAAAAAAAbQo/cmlW-jbWtOc/s1600/clover-program.jpg

Clover Kullanımı

Buradaki adresten (Clover indir) en son sürümünü indirip bilgisayarınıza kurun ve görev çubuğunuzdaki yaprak simesine tıklayıp kullanmaya başlayın. Görev çubuğundaki simgesininde bir fotoğrafını ekledim.

https://4.bp.blogspot.com/-wEC5CdOstCI/VGxQwpu8W6I/AAAAAAAAbQg/6lwDpKr0dTQ/s1600/clover-icon.jpg

Örnek bir klasör açıp içerisine 2 klasör daha ekledim bu şekilde istediğiniz gibi klasörleme mantığı kullanabilirsiniz.

https://2.bp.blogspot.com/-qXuJFf8Du0o/VGxQwgrA9tI/AAAAAAAAbQ4/p3x2aGfnncY/s1600/clover-link.jpg

Eklentiye bu kadar vakit harcayıp klasörlerinizi eklediniz kendinize bir çeki düzen verdiniz 🙂 Format attığınızda hepsi gidecekmi peki? Hayır bunun içinde ayarlar kısmında İçe Aktar/Dışa Aktar alanları var.

https://1.bp.blogspot.com/-4Do6Gj8urOA/VGxQwr0mZ4I/AAAAAAAAbQk/ZlaDgCBe1JM/s1600/ayarlar.jpg

Ben uzun süredir kullanıyorum işlerimi dahada hızlandırdı ve herşeyimi düzenledim. İstediğim klasöre hızlı bir şekilde ulaşabiliyorum buda çok hızlı olmamı sağlıyor…

Clover Sitesi: Clover Brings Chrome-Style Tabs to Windows Explorer. (Türkçe)

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

Pocket Nedir? Nasıl Kullanılır? 0

Bu yazımızda sizlere Pocket nedir?, Nasıl kullanılır? ve kimlerin işine daha çok yarayacağını yazacağım. Poket’in ingilizce kelime olarak Cep anlamına gelmektedir.

Pocket Nedir?

Pocket’in kısaca tanımını yapmak gerekirse internette beğendiğimiz makaleleri kaydetmemize ve daha sonra çevrim dışı bile okumamıza yardımcı oluyor. Pocket sistemi Android, İOS uygulamaları ve web tarayıcılarında eklentiler ile birlikte çalışıyor. İnternette gezinirken bir yazı beğendiniz ve kaydetmek istiyorsunuz. Beğendiğiniz yazıları Pocket hesabınıza göndererek daha sonra okumanıza yardımcı oluyor. Kaydettiğiniz makaleleri internetiniz olmasa bile çevrim dışı olarak okumanıza olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Pocket Nasıl Kullanılır?

Pocket uygulamasını kullanmak için ilk önce altta verdiği bağlantılardan akıllı telefonunuza uygulamayı ve web tarayıcınıza Pocket eklentisini kurmanıza gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra isterseniz üye olup devam edebilir isterseniz de Google hesabınızla giriş yaparak devam edebilirsiniz. Web tarayıcınıza yükleyip giriş yaptıktan sonra tarayıcınızın sağ üst tarafına Pocket iconu gelecektir. Bundan sonraki işle daha kolay artık İnternette beğendiğiniz bir sayfaya girin ve sağ üstteki pocket ikonuna tıklayın. Artık o makale veya sayfayı istediğiniz yerde telefonunuzda dahi olmak üzere çevrim dışı olarak görüntüleyebilirsiniz. Android ve İOS telefonunuzla da beğendiğiniz makaleleri kaydederek Pocket hesabınızla istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yeşil Dedektör Uygulaması ile “Dumansız Hava Sahası”nı İhlal Edenleri Şikayet Edin

Pocket İndir

Android

İOS-iPhone

Chrome

Opera

Most Popular Topics

Editor Picks