Daemon Tools Sanal Disk Oluşturma Programı İndir

0

Daemon Tools programı windows kullanıcıları arasında kullanılan popüler sanal disk oluşturma programlarından biridir. Daemon Tools programı özellikle ücretsiz ve güvenilir olması bilgisayar kullanıcılarının tercih etme sebeplerindendir.

Daemon Tools programı kullanımı oldukça basit ve hızlı olduğu için popülerdir. Bilgisayarınızda kullandığınız CD ve DVD yazıcılardan daha hızlı olduğu için disklerinizi sanal olarak çalıştırmanız daha hızlı olacaktır. Arşivinizde bulunan CD ve DVD’lerinizi bilgisayarınıza kaydedip imaj dosyası oluşturarak Daemon Tools yardımıyla imaj dosyalarınızı (İSO vb gibi) sanal olarak çalıştırarak bilgisayarınıza CD ve DVD takmanıza gerek kalmayacak.Bilgisayarınıza oluşturduğunuz  veya indirdiğiniz imaj dosyalarında bulunan kurulum dosyalarını otomatik olarak çıkartarak hemen kurulum yapabilirsiniz. Bilgisayarınıza indirip yüklediğiniz daemon tools programıyla CD ve DVD’lerinizde bulunan verileri İSO, MDF, MDs ve MDX gibi dosyalara dönüştürebilirsiniz. Daemon Tools programında bulunan Medya bilgisi bölümünde yeni oyun videoları, en beğenilen oyunlar ve en çok oynanan oyunlar kategorileri bulunuyor.

Daemon tool programı ücretsiz olmasının dezavantajı ise sadece 4 tane sanal disk oluşturmanıza izin vermesidir. Daha fazla disk oluşturmak istiyorsanız Daemon tools programını satın almanız gerekiyor. Daemon Tools programı Windows XP / 7 / 8 / 8.1 ve windows 10 işletim sistemlerinde sorunsuz çalışmaktadır.