MENU

18 Terabyte Kapasiteli Hard Disk Geliyor

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Donanım » 18 Terabyte Kapasiteli Hard Disk Geliyor
18 Terabyte Kapasiteli Hard Disk Geliyor

Günümüzde artık hard disk’ler yerini SSD disklere bırakıyor. Ancak SSD’ler kapasite olarak bizlere birşey sunmuyor. Bizde normal eski sistemde olduğu gibi yüksek kapasiteli hard diskleri kullanıyoruz.

Yüksek kapasiteli hard disklerde artık yetmemeye başlıyor. Bunun için daha yüksek kapasiteli hard disk’lerre ihtiyaç duyuyoruz. 2+4+6+8 derken şimdi ise tam 18 Terabyte kapasitede hard diskler geliyor. 2017 yılında piyasaya çıkması beklenen hard diskler hem hızlı hemde .ok daha yüksek kapasiteli olacak. Yinede SSD’lerin hızına yaklaşamasada kapasite anlamında daha çok alan sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ashampoo HDD Control ile Bilgisayarınızdaki Hard Diskleri Kontrol Edin

Şimdiki oyunlarada baktığımızda artık 25 GB + 50 GB gibi hatta daha yüksek yer kaplayan oyunları görüyoruz. 4K’da artık hayatımıza girdiğine göre çok daha yüksek kapasitelere ihtiyacımız olacak. Şimdilik bekleyip yakında 18 GB ve daha üzeri hard diskleri yakında göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 60 Bin TL Fiyatında Render ve Oyuncu Masaüstü Bilgisayarı

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.