WordPress 3.5 Yeni Sürüm “Elvin” Güncelleme ve sonrası!

0

Gece gece WordPress 3.5’i güncelledim Türkçesini görünce dayanamadım 🙂 Paneldeki ayarlarım hep gitti ama olsun tekrardan yazarım şimdi gelelim yeniliklere.

İlk yenilik ve en önemlisi resim upload bu konuda bende çok sıkıntı yaşıyordum ancak bu yeni özelliğiyle bu sorunlarıda gideriyor WordPress. Daha hızlı yüklenebilir, sıralama olayı kolay ayarlanabilir şekilde ayarlanmış süper bir upload özelliği eklenmiş.

https://3.bp.blogspot.com/-T0x3YXHKCwg/UMfFH_8nvwI/AAAAAAAAMmA/gjElKFTkK-4/s1600/wordpress-upload.jpg

Yeni WordPress 3.5 özelliğinde Windows 8’e özen gösterilmiş nasıl yani? diyorsanız butonların ovalliği gitmiş kenarlıklar Windows 8 gibi olmuş bence.

Yeni WordPress teması “Twenty Twelve”yide eklediler. Bu temanın özelliği şu; Geniş ekranda, tablette, telefonda değişiyor. Mobil uyumlu bir siteniz oluyor yani ama görselliğini arttırmanız gerekiyor çok sade yapılmış normal tabi sade yapılması geri kalan tüm iyileştirmeyi sizden bekliyor.

Birde tanıtım videosu var onuda inceleyin bakalım. Çok fazla bir değişiklik yok ama Matt’in dediğine göre büyük radikal kararlar alınacaktı belkide zamanla alınacak. Neyse yeni WP 3.5 hayırlı olsun.

Başlıkta yazdım ama hala içerikte kullanmadığım bir kelime var oda “Elvin” buda yeni WordPress 3.5’in ismi 🙂