En iyi 5 Ücretsiz Harddisk Bölüm (Partition) Yönetim Programı

1

Hard disklerinizi Partition yani bölümlerini yönetebileceğiniz en iyi ücretsiz 5 programı sıraladık. En iyi 5 ücretsiz harddisk bBölüm (Partition) yönetim programı sizlerle.

Hard Disk Partition disk yönetim programları ile harddisk boyutlandırma, bölüm kopyalama, oluşturma, silme, formatlama, dönüştürme, gizleme, bölümleri ayarlama, sürücülerin isimlerini değiştirme, bölümleri kurtarma gibi işlemleri yapabilirsiniz. En iyi 5 ücretsiz harddisk Bölüm (Partition) yönetim programı ile harddisklerinizdeki sorunları giderebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme Yöntemi

En iyi 5 ücretsiz harddisk Bölüm (Partition) yönetim programı

1- EaseUS Partition Master Free

En iyi 5 Ücretsiz Harddisk Bölüm (Partition) Yönetim Programı

Easus Partiton master ücretsiz sürümü ile bölüm oluşturma, silme, dönüştürme, gizleme gibi bir hard disk üzerinde her şeyi yapabilir. Farklı dosya sistemleri üzerinde de çalışabilen program 4 TB’a kadar desteklemektedir. Disk üzerinde GPT bölüm oluşturma, ayarlama yababilirsiniz. Aynı zamanda Linux dosya sistemini tanır. Disk üzerindeki her işlemi yapabilen program EXT 2 ve EXT 3 bölümleri oluşturabilirsiniz. Hard diskinizdeki ayrılmamış kısımları silme ve birleştirme gibi işlemleride kolalıkla yapabilirsiniz.

EaseUS Partition Master Free İndir

2- Mini Tool Partition Wizard

En iyi 5 Ücretsiz Harddisk Bölüm (Partition) Yönetim Programı

Mini Tool Partition kullanıcı dostu arayüzü ile programı kullanmasını dahi bilmeyenler için basit bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Yine biçimlendirme, oluşturma, silme, boyutlandırma, yeniden boyutlandırma gibi işlemleri yapabilirsiniz. Standart hale gelen bu işlemlerin altında kolaylıkla kalkan yazılım SATA, SCSI, IDE ve tüm USB sürücüleri desteklemektedir.

Veri koruma modu ile dosyalarınızı koruyarak tüm bu işlemleri yapabilirsiniz. Bu mod herhangi bir elektrik kesintisi olduğunda dosyalarınızı bozulmasına ve kaybolmasına karşı koruma yapmaktadır. Bir nevi dosyalarınızı sigortasıdır diyebilirim.

Mini Tool Partition İndir

3- GParted Disk Partition

En iyi 5 Ücretsiz Harddisk Bölüm (Partition) Yönetim Programı

GParted disk partition, programı disk bölümlerini, boyutlandırma, silme, taşıma, oluşturma, kopyalama, dönüştürme, biçimlendirme, gizlemek gibi yapabileceğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. NTFS, FAT haricinde Linuz EXT2, EXT3, XET4 gibi sistemleride desteklemektedir. Taşınabilir hard disklerede aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Ayrıca kayıp bölümlerdeki verilerinizi korur.

GParted Disk Partition İndir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En iyi Disk Birleştirme, Yönetme ve Hızlandırma Programı

4- Paragon Partition Manager

En iyi 5 Ücretsiz Harddisk Bölüm (Partition) Yönetim Programı

Paragon partition manager programının ücretsiz sürümü mevcut ancak ücretli sürümüde bulunmaktadır. Ancak hard disk’inizde yapabileceğiniz bölüm oluşturma, biçimlendirme, sürücü harfi atama, kullanılan bölümü farklı bir bölüme atmak gibi özellikleri bulunuyor. Gelişmiş özelliklerine sahip olmak istiyorsanız satın almanız gerekiyor.

Paragon Partition Manager İndir

5- AOMEI Partition Assistant

En iyi 5 Ücretsiz Harddisk Bölüm (Partition) Yönetim Programı

AOMEI Partition Assistant programı ile diskinizdeki tüm bölümleri kolaylıkla yönetmenizi sağlıyor. Bölüm boyutlandırma, birleştirme, taşıma, biçimlendirme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. GPT ve MBR bölümleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca bir CD’yi ön yüklenebilir format CD’side yapabilirsiniz. Bu partition manager Windows 7, Vista, XP ve Windows 8.1 işletim sistemlerini desteklemektedir.

AOMEI Partition Assistant İndir

En iyi 5 ücretsiz harddisk Bölüm (Partition) yönetim programı

Not: Sizler için yazdığım bu yazımızdaki Partition disklerde bölüm yönetme ve yapılabilecek tüm işlemleri yapabilirsiniz. Programlar Windows 10 ile uyumludur. Disk’inizde herhangi bir sorun çıkarsa endişelenmeyin sizler için paylaştığım Partition bölüm yönetme programlarından birini beğendiğinizi kullanarak verileriniz bozulmadan kurtarabilirsiniz. En iyi 5 ücretsiz harddisk Bölüm (Partition) yönetim programı burada.