Dünyanın En Zehirli Hayvanları 0

Dünya‘nın en zehirli hayvanları sıralamasına korkutucu, kabus görmenize neden olabilecek karşılaşmak istemeyeceğiniz hayvanlar foto galerimizde. Zehirleri bir insanı saniyeler içinde öldürebilecek bu öldürücü zehire sahip olan hayvanlar doğa‘da ki görevini yapmak için uğraşıyor.Hepsinin kendine özgü bir silahı var ve kendilerini savunmak için kullanmaktan çekinmezler. Zehir kullanmak için beklemelerine gerek yok. Profesyonel çekimlerle dünyanın en zehirli hayvan‘ları sizlerle.

Yılan Ailesi

Serpentes alt takımının üyeleri, ayaksız kertenkelelerden dış kulakların ve göz kapaklarının olmayışı ile ayırt edilebilirler. Bütün pullar gibi yılanlar da, vücudu üst üste binen pullarla kaplı ektotermik amniyot omurgalılardır.
Kurbağa Ailesi

Erişkinlerinin uzun arka bacaklar, tıknaz gövde, araları zarlı parmaklar, çıkık gözler ve kuyruksuzluk gibi özellikleri bulunan kurbağaların büyük çoğunluğu yarı sucul bir yaşam sürer ama tırmanarak ya da zıplayarak karada da rahatça hareket edebilirler. Sevimli görünüşleri sizleri yanıltmasın zehirleri bir insanı dakikalar içinde öldürebilir. Küçükler ama kullandıkları zehir büyük etkiler bırakabilir. Kurbağa deyip geçmeyin çokça zehirli türü içinde barındıran bir aile yapısı var.


Ahtapot Ailesi

Dünya‘nın en zehirli hayvanı diyebiliriz, zehri aynı anda 30 insanı ve 10.000 fareyi öldürebilir. Okyanusun derin sularında yaşarlar. Pasifik Okyanusu ve Hint Okyanusunda bolca rastlanır. Zehirleri bir insanı 2-3 dk içerisinde öldürür. Zehri olan tetrodotoxin siyanürden 10 bin defa daha zehirlidir.

Akrep Ailesi

Akrep, örümcek sınıfının Scorpiones takımını oluşturan genellikle sıcak ve nemli bölgelerde yaşayan, vücutları sert kitin bir tabaka ile örtülü, kıvrık ve kalkık kuyruğunda zehir iğnesi bulunan eklem bacaklılar’dır. Küçük görünümlerinin ardında büyük bir katil yatar. Zehri insanlar için ölümcül sonuçlar doğurabilir. Kendini savunmak için zehir kullanmaktan hiç bir şekilde çekinmez.Taş Balığı

Görüntüsü bir kayadan farksız olan taş balığı, Hint ile Pasifik Okyanusu’nda ve Kızıldeniz bölgesinde yaşıyor. Sırtında çok zehirli 13 dikeni bulunan taş balığı, temas halinde kurbanını felç ederek, müdahale edilmemesi durumunda ölüme neden oluyor.

Deniz Anası

Vücut şekli çoğunlukla yayvan ya da kubbeli bir şemsiye şeklindedir. Poliplerden daha karmaşık yapılı canlılardır. Yüzme organı olarak bir şemsiye gelişmiştir. Bu organ sayesinde hayvan ileriye doğru hareket eder. Denize girdiğinizde dikkatli olmanız gereken canlılardan en önemlisi diyebiliriz.

Örümcek Ailesi

Baş ve göğüs kaynaşmıştır. Karın, göğüse ince bir bel ile bağlanmıştır. Aynı büyüklükte başka bir canlının beli bu kadar ince değildir. İçinden sindirim borusu, kan damarları nefes boruları ve sinir sistemi geçer. Her yerde görebileceğiniz örümcek türü deyildir. Savunma ve beslenme için zehir kullanmaya ihtiyaç duyar.


Galaxy S8 ve S8 Plus Orjinal Duvar Kağıtları İndir 0

Merhaba arkadaşlar bu yazımda Samsung’un amiral telefonu olan Galaxy S8 ve S8 Plus orjinal duvar kağıtlarını paylaşıyorum. Güney koreli teknoloji devi Samsung’un 5.8 inç’lik galaxy S8 ve 6.2 inç büyüklüğündeki galaxy S8 plus ile gelen orjinal duvar kağıtlarını akıllı telefonunuza hemen indirebilirsiniz.

Farklı tasarımı ile tüm dünyanın karşısına çıkan Samsung Galaxy S8 ve S8 plus’ın ekran çözünürlüğü 1440×2960 pikseldir. 2K çözünürlükteki bu ekran ile gelen orjinal duvar kağıtlarını beğendiyseniz hemen kendi telefonunuza da indirebilirsiniz.

Aşağıda gördüğünüz orjinal görselleri görüntü kalitesini düşürmeden sıkıştırarak paylaştım. Orjinal görselleri indirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak 204 MB büyüklüğündeki rar dosyasını indirerek orjinal galaxy S8 görsellerine sahip olabilirsiniz.

204 MB’lık Galaxy S8 ve S8Plus Orjinal Duvar Kağıtları İndir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Full HD 1080p Akıllı Telefon Duvar Kağıtları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 35 Adet 3D Android Telefon Duvar Kağıtları

Most Popular Topics

Editor Picks