Firefox Güncel Sürüm indir 4

Firefox Biliyorsunuz Google’nin Chrome’den önceki tarayıcısı. Gerçi hala Google’nin tarayıcısı ancak Chrome’ye daha çok önem veriliyor. Firefox benim kesinlikle sizlere tavsiye ediceğim mükemmel bir tarayıcı. Chrome Kullanıyorum ancak Firefox’un yeri başka diye düşünüyorum 🙂

Firefox İndir

Firefox’un burdaki linki günceldir ve sürekli son sürümü indirmenizi sağlar. Her zaman Firefox’unuzu güncel tutmaya çalışın ve sörf’ün keyfini çıkarın.

Firefox Download

Gezinmek Daha Kolay

Şahane Çubuk

Sevdiğiniz sitelere çabucak ulaşın; adreslerini hatırlamasanız bile. Terimlerinizi konum çubuğuna (Şahane Çubuk) yazdığınızda otomatik tamamlama işlevi tarama geçmişinizde, yer imlerinizde ve açık sekmelerinizde bulunan uygun sonuçları karşınıza getirecektir.

Şahane Çubuk, siz onu kullandıkça alışkanlıklarınızı öğrenir, tercihlerinize uyum sağlar ve daha başarılı sonuçlar önerir. Ayrıca, sonuçlar üzerinde (gizlilik ayarları da dahil) daha fazla denetim sahibi olmanız için onu güncelledik ve ihtiyacınız olan sayfayı daha çabuk bulmanız için performansını artırdık.

Geliştirilmiş Arayüz

Web’de gezintinizi kolaylaştırmak ve verimini artırmak için sürekli yeni yollar düşünüyoruz.
En son yeniliklerimiz için okumaya devam edin:

Sekmeler Tepede

Ziyaret ettiğiniz sitelerin içeriğine daha rahat odaklanmanız için, sekmeler artık Şahane Çubuk’un üstünde yer alacak.

Firefox Düğmesi (Windows ve Linux)

Tüm menü öğelerinizi kolayca erişebileceğiniz tek bir düğmede topladık.

Yer İmi Düğmesi

Yer imlerinizi tek bir düğmeyle yönetin. Kafanız karışmadan sevdiğiniz bağlantılara ulaşın.

Basitleştirilmiş Tazele/Durdur Düğmesi

Şahane Çubuk’unuzda sayfaları yüklemeyi durdurmak ve tazelemek için artık tek ve basit bir düğme var.

Giriş Sayfası Düğmesi

Giriş Sayfası düğmesi arama alanının sağ tarafına taşındı.

Sekmeler

Birden fazla sitede aynı anda, basitçe ve kolayca gezin. Her yeni site yeni bir sekmede görünür (yeni bir pencerede değil) ve tek tıklamayla erişilebilir.

Uygulama Sekmeleri

Sürekli açık tuttuğunuz sekmeleri (örn. web posta) sekme çubuğunuzdan kurtarın; onlara tarayıcınızda kalıcı bir yer ayırın.

Sekmeye Geçme

Yeni bir sekme açarken veya Şahane Çubuk’a bir şeyler yazarken, Firefox o sitenin zaten açık olup olmadığını kontrol edecektir. Açıksa mevcut sekmeye yönlendirileceksiniz, böylece aynı sekmeyi tekrar açmanıza gerek kalmayacak.

Sekmelerinizi Panorama ile Düzenleyin

Açık sekmeleriniz çok mu fazla? Tarayıcınızı sekme kalabalığından kurtarın! Panorama, sekmelerinizi sürükleyip bırakarak yönetilebilir gruplara ayırmanıza olanak tanır. Grupları organize edebilir, isimlendirebilir ve görsel bir şekilde sıralayabilirsiniz. Panorama’yı kullanmaya başlamak için, Gezinti Araç Çubuğu’nuzu özelleştirirken Sekme grupları simgesini seçin veya herhangi bir sekmeye sağ tıklayıp Gruba taşı’yı seçin.

Kolay Kaydırma

En sevdiğiniz 20 sayfayı aynı anda açık tutmak hoşunuza mı gidiyor? Bu yeni özellik, sekmeler arasında kolayca gezinmenizi sağlayarak tüm sekmeleri görmenizi ve istediğinize çabucak ulaşmanızı kolaylaştıracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Firefox’u Hızlandırmanın En Kolay Yolu

Senkronize Olun

Sync, masaüstü ve mobil Firefox’larınızı kusursuzca birbirlerine bağlayarak, hangi aygıtı kullanırsanız kullanın, tarama geçmişinize, parolalarınıza, yer imlerinize ve hatta açık sekmelerinize erişmenizi sağlar. Mobil aygıtınızı ilk çalıştırdığınız gün yılların birikimi tarama geçmişinize ulaşabilir ya da masaüstünüzde kaydettiğiniz parolaları cep telefonunuzda form doldururken kullanabilirsiniz.

Artık masaüstü bilgisayarınızda web’de sörf yaparken kalkıp gidebilir, açık sekmelerinizi aynen bıraktığınız şekilde cep telefonunuzda bulabilirsiniz. Web’de gezinmek artık asla eskisi gibi olmayacak! Sync hakkında daha fazla bilgi alın veya telefonunuza Firefox’u yükleyin.

Parola Yöneticisi

Sevdiğiniz siteleri her ziyaretinizde parolalarınızı hatırlamaya çalışmaktan ve yeniden yazmaktan bıktınız mı? Firefox yanınızda! Bir siteye ilk oturum açışınızda size parolayı hatırlamak isteyip istemediğiniz sorulacak, sonraki girişleri ise Firefox halledecek.

Form Tamamlama

Çevrimiçi bir formda adresiniz gibi bilgileri doldururken, Firefox diğer formlardaki benzer alanlara girdiğiniz yanıtları temel alarak her alan için size hazır bilgiler önerecektir. Aynı yanıtları tekrar tekrar yazmaktan bıktınız mı? Formları doldurmak artık sadece birkaç saniyenizi alacak!

Açılır Pencere Engelleyicisi

Açılır pencereleri (ve arka planda açılan pencereleri) gezinti deneyiminizden şimdi ve sonsuza kadar kovun ya da orta yolu bulun: Açılır pencereleri görmeyi seçin ya da açılır pencerelerini görmekten rahatsız olmadığınız sitelerden oluşan bir “izin” listesi oluşturun.

Kolay Arama

Web devasa bir yer, ama Firefox aradığınız her şeyi bulmanız için yardıma hazır.

Bütünleşik Web Araması

Konum çubuğunuzun hemen sağında yer alan arama kutusuyla web’de arama yapmak çok kolay. Tercih ettiğiniz arama motorunu seçin ve aranacak terimleri kutuya yazın. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa kutu genişliğini de artırabilirsiniz.

Arama Önerileri

Arama çubuğuna yazmaya başlayın, o da size önerilerin olduğu bir açılır menü ile yardımcı olsun. Ayrıca arama çubuğunu hesap makinesi, dönüştürücü ve daha fazlası olarak da kullanabilirsiniz.

Yüzlerce Arama Motoru

Ön tanımlı arama seçenekleri listesinden istediğinizi seçin veya aramaya ilişkin pek çok eklenti için “Arama motorlarını yönet”i seçin. Seçeneklerinize göz atın.

Akıllı Anahtar Kelimeler

Akıllı anahtar kelimelerle web’i rekor sürede arayın. Birkaç tıklamayla arama motorlarına anahtar kelimeler atayabilir, ardından sadece konum çubuğuna anahtarınızı ve aramak istediğiniz kelimeleri girebilirsiniz. Örneğin Amazon.com’a “kitap” anahtarını atadıktan sonra “kitap harry potter” yazarak Amazon ana sayfasında oyalanmadan sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Konuma Duyarlı Gezinme

Yol tarifine veya bir restoranın yerini bulmaya mı ihtiyacınız var? Firefox sitelere nerede bulunduğunuzu bildirebilir, böylece size en uygun ve kullanışlı bilgilere ulaşabilirsiniz. Tarayıcınız sizin izniniz olmadan konumunuzu asla paylaşmayacaktır; gizliliğiniz her zaman önceliğimizdir.

Oturum Kurtarma

Oturum Kurtarma, pencereleriniz ve sekmelerinizin yanı sıra girmiş olduğunuz metinleri ve süren indirmeleri de geri getirir. Bir eklenti veya yazılım güncellemesi yükledikten sonra hiçbir şeyi kaybetmeden tarayıcıyı yeniden başlatabilirsiniz. Üstelik bilgisayarınızdaki Firefox beklenmeyen bir şekilde kapanırsa verilerinizi kurtarmak ve attığınız adımları tekrarlamak için vakit kaybetmeniz gerekmez. Bir e-posta yazıyorsanız, kaldığınız yerden devam ederseniz; hem de bir süre öncesinden değil, kaldığınız son kelimeden.

Yazım Denetimi

Dahili yazım denetçisi web sayfalarında doğrudan çalışır ve yazdığınız blog yazılarını ya da e-postaları denetler. Artık yazım hataları için endişelenmenize gerek yok. (Henüz Türkçe için mevcut değildir.)

Organize Olun

Web’de sizi bekleyen bir sürü muhteşem şey var. Firefox, yolunuzu kaybetmemeniz için size pek çok özellik sunuyor.

Tek Tıkla Yer İmleri

Yer imlerinizi ister gelişigüzel ister adamakıllı düzenleyin. Konum çubuğunun sonundaki yıldız simgesine tek tıklamayla site yer imlerine eklenir. İki tıklamayla siteyi nereye kaydedeceğinizi ve etiketleyip etiketlemeyeceğinizi seçebilirsiniz. Yer imlerine eklediğiniz siteleri erişimi kolay klasörlerde saklayın ve konularına göre düzenleyin (“iş arama” ya da “alışveriş” gibi). Konum çubuğuna etiket, sayfa ya da yer imi adı yazarak yer imlerinizi bir çırpıda bulun. Konum çubuğunda etiket ve yer imi adlarını kullandıkça sistem sizin tercihlerinize daha çok uyum sağlar.

Kütüphane

Tarayıcınızı hayal edebildiğiniz kadar verimli kılın. Tarama geçmişiniz (gezdiğiniz sitelerin tümü) ve yer imleriniz (kaydettiğiniz sitelerin tümü) kolayca aranıp düzenlenebilecekleri Kütüphane’de saklanır. İsterseniz, sık yaptığınız aramaları, yer imleri listeniz ve geçmişiniz genişledikçe güncellenen akıllı klasörlere de kaydedebilirsiniz.

Yüksek Performans

Daha hızlı başlangıç süreleri, hızlı grafik yorumlama ve geliştirilmiş sayfa yükleme hızı ile, Firefox anında fark edeceğiniz ciddi performans geliştirmeleriyle dolu. Compartment’ları bütünleştirmeden JavaScript nesnelerini daha verimli yönetmeye, ECMAScript5’i desteklemeden yeni JägerMonkey JavaScript motorunu geliştirmeye dek, şu ana kadarki en güçlü Firefox’u yaratmak için sahne arkasında çok çalıştık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Firefox’u Takip Koruması ile Yüzde 44 Hızlandırın

Gerçek Dünya Performansı

Süper hızlı bir JavaScript motoruna sahip olmak kesinlikle önemli, ama bu değişiklikler çoğunlukla milisaniyelerle ölçülebildiği için, bazen asıl önemli olan şey, tarayıcıyı gerçekten kullanırken nasıl hissettirdiğidir. İşte bu yüzden Firefox’u sürekli olarak web’i kullanma alışkanlıklarınız için de optimize ediyoruz. Örneğin, yeni sekmeler daha hızlı açılıyor ve Şahane Çubuk sonuçları daha da hızlı gösteriliyor. Sonuçta önemli olan, sizi, gitmek istediğiniz yere en hızlı ve en kolay şekilde ulaştırmak.

Donanım İvmelenmesi

Windows’ta Direct2D ve Direct3D ile Mac’te OpenGL’in avantajlarından yararlanan yeni katman tabanlı grafik sistemi sayesinde, videolar ve web içeriklerinde süper hızlı grafik ivmelenmesini yaşayın.

Web’de 3B

WebGL, 3 boyutlu grafikleri Firefox’a getirerek, web’e yönelik capcanlı oyunlar, yeni görselleştirme türleri ve deneyimler yaratmaları için geliştiricilere yeni bir kapı açıyor.

Gelişmiş Güvenlik

Alışveriş yapmadan önce sitenin yasallığından fazlasıyla emin olmak mı istiyorsunuz? Sitenin simgesine tıklayarak anında kimlik bilgisi özetini görün. Bir kere daha tıklayıp daha derine inin: Siteyi kaç kere ziyaret ettiniz? Parolalarınız kaydedildi mi? Şüphelendiğiniz siteleri denetleyin, böylece sahtekârlıklardan uzak durun ve sitenin göründüğü gibi olduğundan emin olun.

İçerik Güvenliği İlkesi

Firefox’un İçerik Güvenliği İlkesi, sitelere hangi içeriğin yasal olduğunu doğrudan tarayıcıya bildirmeleri için bir mekanizma sunarak çapraz site betiği saldırılarını durdurmak için tasarlanmıştır. Tarayıcı, site tarafından onaylanmayan içerikleri devre dışı bırakarak işlem sırasında sizi korur.

Kişisel Güvenlik Ayarları

Firefox’un bir siteyi ne kadar ince eleyip sık dokuyacağını siz belirleyebilirsiniz. Hatta sorgulamaya gerek duymadığınız siteler için istisnalar belirleyebilirsiniz. Tamamen size ait bir web deneyimi için parola, çerez, resim yükleme ve eklenti kurma ayarlarını özelleştirin.

Ebeveyn Denetimleri

Windows 7’de yaptığınız ebeveyn denetimi ayarlarını anında Firefox’a uygulayarak istenmeyen indirmeleri ve daha fazlasını durdurun.

Gizli Tarama

Bazen saklanmak güzeldir. Bu özellik açık olduğunda, arkanızda tarama geçmişinizle ilgili başkalarının bulabileceği tek bir iz bırakmazsınız. Gizli tarama kipine hızlıca girip çıkabilirsiniz, böylece bıraktığınız işe hiçbir şey olmamış gibi devam etmeniz kolaylaşır. (İsterseniz her zaman gizli tarama kipinde kalabilirsiniz). Çevrim içi bankacılık işlemlerinizi paylaşımlı bilgisayarda yapıyorsanız veya e-postanıza internet kafede göz atıyorsanız bu özellik işinize yarayacaktır.

Antivirüs Tümleştirmesi

Firefox, Windows tabanlı antivirüs yazılımınızla şık bir şekilde bütünleşir. Bir dosya indirdiğinizde, bilgisayarınızdaki antivirüs programı sizi virüslere ve diğer zararlı yazılımlara karşı korumak için onu otomatik olarak denetler.

Sahtekârlık Koruması

İnternette güvenle alışveriş ve iş yapın. Firefox’un sahtekârlık siteleri listesi günde 48 defa güncellenir, böylece güvendiğiniz bir site gibi gözüken (bankanız gibi) bir dolandırıcılık sitesine girmeye çalışırsanız gözden kaçması imkansız bir tarayıcı mesajı sizi durdurur.

Yakın Geçmişi Temizle

Bütün kişisel verilerinizi ya da sadece geçen birkaç saatlik etkinliğinizi birkaç çabuk tıklamayla temizleyin. Neyi sileceğiniz hakkında tam denetime sahipsiniz, sonrasında ise istediğiniz veri temelli silinir; ister kendi bilgisayarınızda ister gittiğiniz kafedekinde. Bu kadar basit.

Zararlı Yazılım Koruması

Firefox sizi web üzerinden yayılan virüslerden, solucanlardan, truva atlarından ve casus yazılımlardan korur. Eğer yanlışlıkla bir saldırı sitesine girecek olursanız, sizi siteye girmeden önce uyarır ve neden güvenli olmadığını açıklar.

Güçlü Kişiselleştirme

Eklenti Yöneticisi, Firefox’u terk etmeden eklentileri keşfetmeniz ve yüklemeniz için yeniden tasarlandı. Seçiminizde yardımcı olmaları için eklenti puanlarına, tavsiyelerine, açıklamalarına ve resimlerine göz atın. Eklenti Yönetici’niz birkaç basit tıklamayla üçüncü parti yan uygulamaları görmenize, yönetmenize ve devre dışı bırakmanıza dahi olanak tanıyor. Yönetici bölmesini her açtığında yüklü eklentileriniz otomatik olarak denetlenip güncelleniyor.

Persona’larla Firefox’unuzu Güzelleştirin

Persona’larla Firefox’unuzun görünümünü istediğiniz gibi değiştirin: Dünyanın her yerindeki kullanıcılar tarafından yaratılan binlerce kurulumu kolay temayı beğenmezseniz kendiniz de yapabilirsiniz! Tek bir tıklamayla tarayıcınızı basit tasarımlardan renkli dokulara, Harry Potter’dan Bob Marley’e dek pek çok şeyle süsleyebilirsiniz.

En Yeni Teknolojiler

En Yeni Web Teknolojileri

Webmaster’lar ve site geliştiricileri Firefox’un yeni ve geliştirilmiş işlevlerini çok sevecek. Gelişmiş içerik ve uygulamalar yaratmak sizi heyecanlandırıyorsa, Firefox, seçebileceğiniz en iyi tarayıcı. Daha fazla bilgi almak için desteklenen özellikler tablomuzu inceleyin.

WebSocket

WebSocket’ler, Firefox’la web sunucuları arasında anlık çift yönlü iletişimin kapılarını aralıyor. Bu sayede geliştiriciler, web için, eskisinden çok daha hızlı ve etkileşimli gerçek zamanlı mesajlaşma uygulamaları ve HTML5 oyunları geliştirebilecekler.

Formlar Terfi Ediyor

Can sıkıcı form uygulama geliştirmesi artık geçmişte kaldı. Liste öznitelikleri ve HTML doğrulaması gibi tümleşik Firefox özellikleri, size ihtiyacınız olan araçları sunuyor.

WebM ve HD Video

HTML5 video standartlarının öncülerinden biri olarak, Firefox, WebM biçimini de destekliyor. Böylece HD kalitesindeki açık videoları da izleyebileceksiniz.

Ayrıştırıcı

Firefox, HTML5 uyumlu bir ayrıştırıcı içeriyor. Bu ayrıştırıcının yanında satıriçi SVG de dahil olmak üzere yeni yetenekler geliyor. Üstelik, ayrıştırma algoritmasını kendi işlemcisinde çalıştırarak performansı da artırıyor.

IndexedDB

Firefox, geliştiricilerin tarayıcıda yerel depolamayı test etmeleri için IndexedDB‘nin ilk sürümlerinden birini içeriyor.

Yeni Nesil Grafikler

İnanmak için görmek gerek. Güncellenen grafik motorumuz sayesinde, metin ve grafiklerin yorumlanması, SVG ve Canvas’lar da dahil olmak üzere eskisinden daha hızlı ve keskin. Firefox, renklerin aynen veri içinde belirtildiği gibi görünmesi için resimlere (örneğin dijital fotoğraflara) otomatik olarak renk düzeltmesi uygular.

Karalama Defteri

Yeni tümleşik geliştirici araçlarımızdan biri olan Karalama Defteri, JavaScript kodlarını doğrudan tarayıcınızda yazıp test etmenizi sağlayarak zaman tasarrufu sunuyor, sizi gereksiz kod yazımlarından kurtarıyor.

Geliştirilmiş Dosya API’ı

Dosya yükleme denetimi eklenen .click() desteği, .slice ve dosya API adresleri sayesinde Firefox, geliştiricilerin dosya yükleme deneyimini daha iyi özelleştirmelerine olanak tanıyor.

CSS3 ile Sayfa Stilleri

Desteklenen border-radius, box-shadow ve diğer geçiş ve dönüşümler gibi yeni CSS3 özellikleri, web sayfalarına zarif animasyonlar eklemeyi kolaylaştırıyor.

Ses API’ı

Firefox multimedyanın web’le bütünleşme yolunu değiştiriyor. HTML5, geliştiricilerin JavaScript kullanarak ses verilerini okumalarını ve yazmalarını kolaylaştırıyor. Muhteşem sesler yaratabilmeniz için ham ses verisini ortaya çıkarıyoruz!

Çoklu Dokunma Desteği

Firefox artık Windows 7 için çoklu dokunma desteğine sahip. Böylece, tarayıcınızla yepyeni bir yolla etkileşime geçebileceksiniz.

Web Konsolu

Son teknoloji sitelerin nelerden oluştuğunu bilmek ister misiniz? Firefox, bu deneysel analiz aracıyla, dinmaik web sayfalarının sahne arkasına göz atmanızı sağlıyor.

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

Pocket Nedir? Nasıl Kullanılır? 0

Bu yazımızda sizlere Pocket nedir?, Nasıl kullanılır? ve kimlerin işine daha çok yarayacağını yazacağım. Poket’in ingilizce kelime olarak Cep anlamına gelmektedir.

Pocket Nedir?

Pocket’in kısaca tanımını yapmak gerekirse internette beğendiğimiz makaleleri kaydetmemize ve daha sonra çevrim dışı bile okumamıza yardımcı oluyor. Pocket sistemi Android, İOS uygulamaları ve web tarayıcılarında eklentiler ile birlikte çalışıyor. İnternette gezinirken bir yazı beğendiniz ve kaydetmek istiyorsunuz. Beğendiğiniz yazıları Pocket hesabınıza göndererek daha sonra okumanıza yardımcı oluyor. Kaydettiğiniz makaleleri internetiniz olmasa bile çevrim dışı olarak okumanıza olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Pocket Nasıl Kullanılır?

Pocket uygulamasını kullanmak için ilk önce altta verdiği bağlantılardan akıllı telefonunuza uygulamayı ve web tarayıcınıza Pocket eklentisini kurmanıza gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra isterseniz üye olup devam edebilir isterseniz de Google hesabınızla giriş yaparak devam edebilirsiniz. Web tarayıcınıza yükleyip giriş yaptıktan sonra tarayıcınızın sağ üst tarafına Pocket iconu gelecektir. Bundan sonraki işle daha kolay artık İnternette beğendiğiniz bir sayfaya girin ve sağ üstteki pocket ikonuna tıklayın. Artık o makale veya sayfayı istediğiniz yerde telefonunuzda dahi olmak üzere çevrim dışı olarak görüntüleyebilirsiniz. Android ve İOS telefonunuzla da beğendiğiniz makaleleri kaydederek Pocket hesabınızla istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yeşil Dedektör Uygulaması ile “Dumansız Hava Sahası”nı İhlal Edenleri Şikayet Edin

Pocket İndir

Android

İOS-iPhone

Chrome

Opera

Most Popular Topics

Editor Picks