10 En iyi Fotoğraf İndirme Sitesi

0

Bilgisayarınıza Telif hakkı olmayan ücretsiz fotoğraflar indirebileceğiniz bir kaç web sitesini sizler için paylaşıyoruz.

İnternetten arama motorları Google gibi sitelerin Görsel Aramalarında karşımıza istediğimiz fotoğraflar çıkmayabilir. Önemsiz ve Gereksiz bir sürü eklenmiş fotoğraf hiçbir işe yaramıyor. Güzel fotoğraflarında genelde telif hakkı bulunuyor.

Telif Hakkı Olmayan Fotoğraflar Nereden İndirilir?

Telif hakkı olmayan güzel fotoğraflar indirebileceğiniz 10 web sitesini sizler için paylaşıyoruz. Bu fotoğrafların bir çok kullanım aracı vardır. Facebook, Twitter ve İnstagram gibi web sitelerinden paylaşmak için kullanılmaktadır. Diğer bir kullanım yeri ise içerik üreticilerinin web sitelerinde kullanmak üzere seçtiği kapak fotoğraflarında konu içerisinde kullanılır.

Dünyanın En Büyük HD Resim İçeriği Burada

Free Images

Free Images sitesi harika fotoğraflar yayınlayan fotoğraf indirme sitesidir. Yüksek çözünürlükte fotoğrafları dahi indirebilirsiniz. Free Images sitesinde gezinerek size en uygun fotoğrafı yada fotoğrafları bularak indirebilirsiniz. Ancak baız fotoğrafları için fotoğraf sanatçısının iznini almanız gerekiyor.

ShutterStock

İnternet üzerinden En güzel fotoğrafları indirebilirsiniz. Ücresiz üye olduktan sonra indirebilirsiniz Ancak fotoğrafların Telif hakkı bulunmaktadır. Bunun için ShutterStock’un belirlediği ücretleri ödemek zorundasınız.

SplitShire

Splitshire en büyük fotoğraf koleksiyonuna sahip olmasada ilginç fotoğrafları içinde barındıran bir sitedir. Göz alıcı ve en dinamik resimleri indirebileceğiniz bir sitedir.

Unsplash

Gerçekten muhteşem fotoğraflar bulmak istiyorsanız Unsplash fotoğraf indirme sitesini denemelisiniz. Anahtar kelimenize göre site üzerinde aramalar yapabilirsiniz. Aslında sanatsal fotoğrafların yoğun olarak bulunduğu bir sitedir.

Pexels

Kolayca arama yapabileceğiniz Pexels arayüzü kullanımı oldukça kolaydır. Görkemli fotoğraflar bulmak istiyorsanız Pexels’i denemenizi tavsiye ediyorum. Harika görselleri bulabileceğiniz Fotoğraf İndirme Sitesidir.

Jeshoots

Parlak ve Net fotoğrafları bünyesinde barındıran Jeshoots ile istediğiniz fotoğrafı bulabilirsiniz. Premium özelliği ile Telif hakkı olan fotoğraflarıda kullanmanızı sağlar.

MorgueFile

Fotoğrafların görüntü kaliteleri gerçekten iyi olmasada son anda istediğinizi bulabileceğiniz bir Resim İndirme Sitesidir.

StockSnap.io

Eğer diğer fotoğraf indirme sitelerinden aradığınızı bulamadıysanız StockSnap ile aradığınızı bulabilirsiniz. Haftalık olarak eklenen fotoğraflarıda takip edebilirsiniz.

SkitterPhoto

Eşsiz, Dramatik ve İddialı fotoğraflar bulabileceğiniz bir fotoğraf indirme sitesi daha. Neredeyse tüm fotoğrafları biribirinden iddialı fotoğraflardır.

Kozzi

Kozzi ücretsiz bir kullanım sunmasada 30 günlük deneme süresi sayesinde fotoğraflara belirli bir süre ulaşabilirsiniz. Deneme süresi bittikten sonra üceretli sürüme geçiyor. Büyük bir kaynak olarak bilinsede Kozzi ücretlidir.