Frame’lerden kurtulup ziyaretci arttırın ve güvenli para kazanın! 0

Biliyorsunuz Google görsel aramalarında beğendiğiniz resime tıkladığınızda Google frame sayfasında açıyor sitenizi. Birde örnek gösteriyim.

Örnek: rooteto-resimler

Gördüğünüz gibi site Google üzerinden açılıyor. Tabi herkez için bu normal olabilir ama Google sayfasında açılmasının bazı eksikleri olduğunu söyleyebilirim. Şimdi onların birini wolkanca‘dan aldığım bir yazıdan öğreniceksiniz diğerinide ben anlatıcam 🙂

http://img258.imageshack.us/img258/4782/adszse.jpg

Google görsel aramalarından ziyaretçiler blogunuza gelsin

Google görsel aramalarında çıkan sonuçlarda kullanıcı görsele tıkladığında Google’ın frame penceresi ile resmi görüntülüyor. Bu ziyaretçiler blogunuza giriş yapmamış oluyor. Google ve diğer arama motorlarında görsellerde arama yapan bu kullanıcıları blogunuza, o tıkladığı görselin bulunduğu sayfaya direk giriş yapmasını sağlamamız mümkün.
Bunun için aşağıdaki betiği kullanmamız yeterli.

Kodları header.php’ye eklemeniz yeterli olucaktır.


<script language='JavaScript' type='text/javascript'>
 if (top.location != self.location) top.location = self.location;
 </script>

Bu yöntemi kullandığınızda farkedeceksiniz, gerçekten hatırı sayılır şekilde blogunuzu dolaşan kişi sayısı artacaktır.
Yukarıdaki yöntemde Google kurallarını ihlal eden hiç bir durum söz konusu değildir.

Ayrıca şu meta etiketini blogunuzda kullandığınızda yine blogunuz başka framelerde açılmasını engellemiş olacaksınız, frame içinde açılmak istenen blogunuzdaki herhangi bir sayfa kullanıcıyı direk blogunuza gerçek sayfaya yönlendirecek.


<meta http-equiv="window-target" content="_top" />

Kaynak: Google görsel aramalarından ziyaretçiler blogunuza gelsin (Ayrıca teşekkür ederim konu için…)

Google AdSense güvenli para kazanma yöntemi

Biliyorsunuz Google AdSense’de şöyle bir kısım var “İzin verilen siteler” bu kısım ne için kullanılıyor önce onu anlatiyim.

İzin verilern siteler: Bu kısım reklamlarınızın başka siteler tarafından yayınlanmasını engellemek için kullanılır. Bu şekilde başka siteler reklamlarınızı kendi sitelerinde yayınlayıp sizi tehlikeye düşüremezler. Biliyorsunuz kopyala yapıştır yapıp sitelerine konu yağdıranlar bazen reklamlarıda alıyor 🙂 işte bu sorun oluyor. Her AdSense kullanıcısı bu sistemi kullanır diye düşünüyorum çünkü ben vazgeçmiyorum bu sistemden…

Şimdi gelelim işin aslına “İzin verilen siteler” kısmını kullandığınızda sitelerinizi yazıyorsunuz ve diğer siteler iptal oluyor. Google görseller kısmından sitenize girip frame içinde reklamlarınıza tıklandığında o tıklama geçersiz sayılıyor ve para kazanmıyor oluyorsunuz. Diyelimki resim siteniz var ve Google görseller’den yoğun bir girişiniz var tıklamanız artsa bile para kazanmazsınız. Aklınıza ilk gelen “İzin verilen siteler” olayını kapatmak gelir benimki gibi 🙂

Yukarıdaki ilk kodu uygularsanız sadece google için geçerli olur alttaki için yaparsanız tüm siteler için geçerli olur. Sizin siteniz sadece Google görseller’de mi frame’de açılıyor sanıyosunuz? Google Translate sayfasında’da açılıyor farklı siteler frame’lerdede açabiliyor. Stumbleupon en büyük örneği…

Geek ve Nerd Nedir? Kimlere Denir? 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımızda Geek ve Nerd nedir? ve kimlere bu sıfat verilir bunları açıklayacağım.

Öncelikle bu terimler Amerikan kültürüne sahip gençleri sınıflandırılmasında kullanılan Geek ve Nerd gibi iki terim bulunuyor. Bu terimler aslında Türkçe’de Asosyal ve İnek olarak şeklinde yorumlanabilir. Bu iki sıfatı taşıyan insanlar genellikle ergenlik sürecinde yaşıtlarının ilgisini çekmeyecek şeylerde çok fazla bilgisi olan insanlardır. Aslında bu sıfatlar hakaret olarak söylenir. Peki Geek ve Nerd tam olarak nedir? kimlere denir? ve kökenleri nereden gelmiştir? bunlara bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Etkili Hikaye Anlatmak İçin Animasyonlu Harita Yolu

Geek Nedir?

Bu tip insanlar Asosyal olarak bilinsede zeki olarak bilinir. Kendileri Teknoloji ile alakalı her türlü konuda bilgi sahibi olaması yani teknoloji danışmanı, işlerinde başarılı, acayip insanlara denir. Genellikle Mac pc kullanırlar. Geek’in kökenine bakacak olursak eskiden sirkte çalışan yetenekli insanlara küçük düşürücü söylenirdi. sirk hayvanı gibi farklı anlamlarda taşırdı bu terim.

Nerd Nedir ?

Bu tip insanlar ise Geek’lerin aksine Mac yerine PC kullanırlar. Daha çok içine kapanık, genellikle mühendis, yazılım ve fantastik işlerle uğraşmayı seven insanlardır. Nerd ise Dr.seuss tarafından 1954’te bir makalede yazılmıştır.

Bu araştırma mastersinit.org tarafından hazırlanmıştır.

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri 0

Samsung’un amiral telefonunda kullanılan orjinal duvar kağıtlarını sizler için paylaşıyorum.

Samsung Galaxy S7 orjinal 13 tane fotoğrafı istediğiniz telefona indirebilirsiniz. Android yada iPhone için hiç farketmez eğer beğeniyorsanız hemen indirebilirsiniz. Samsung tarafından fütüristik bir tasarıma sahip orjinal duvar kağıtlarını hemen indirebilirsiniz. İsterseniz tek tek istersenizde toplu halde en alttaki linkden hepsini bir anda indirebilirsiniz. Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri tamamen ücretsizdir.

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri ni beğenenler için bir araya topluyorum. Akıllı telefonunuzun arkaplanı’nı tamamen değiştirecek olan orjinal galaxy S7 duvar kağıtlarını hemen indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : 70+ iPhone 6 Duvar Kağıtları

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : 50+ Samsung Galaxy J1 Duvar Kağıtları

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 Orjinal Resimleri

Samsung Galaxy S7 akıllı telefonu için tüm resimleri tek tıkla buradan indirebilirsiniz.

Most Popular Topics

Editor Picks