Galaxy Note 7 Modellerinin Hangi Versiyonları Riskli?

0

Samsung Galaxy Note 7 akıllı telefonu bilindiği üzere batarya problemi yaşıyor. Hangi Note 7 modelleri bu batarya patlaması yaşıyor yakından bakalım.

Dünya üzerinde satılan bazı modellerde bataryanın şarj ederken patlaması büyük bir soruna yol açtı. Bu problem öyle basite alınacak bir problem değil. Bataryanın patlaması insan sağlığını etkilemektedir. Şarj sırasında patlayan Note 7 telefonları geri toplamaya başlayan Samsung’un başı fena yanacak gibi görünüyor. Zira maddi zararın yanında Samsung markasının telefon bataryaları patlıyor algısı oluşursa bu firma için hiç iyi olmaz. Şimdiden milyar dolarlık zarar eden firma bakalım neler yapacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cadenza Turing, Dünyanın En Güçlü Akıllı Telefonu

Neyse sözü fazla uzatmadan hangi versiyonların patlama riski bulunuyor yakından bakalım. Bilindiği üzere Samsung bölgeye göre akıllı telefonlarının bataryalarında, işlemcilerinde bazı donanımlarda farklı eş değer farklı modeller kullanıyor. Samsung’un Note 7 için 2 farklı batarya modeli kullanmış. Çok detaya girmeyeceğim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Galaxy Note 7 Tanıtıldı, Tüm Özellikleri Karşınızda

Samsung Note 7 telefonun Çin, Hong kong ve makao’da satılan yüzde Note 7’lerde sorun olmadığı ancak Avrupa amerika ve diğer pazarlara satılan cihazlarda sorun devam ediyor. Yani Note 7 aldıysanız hemen geri götürün ve paranızı geri alın. Benim telefonumda birşey olmaz demeyin telefonunuzda patlama olursa size veya sevdiklerinize zarar verebilir.

Note 7 bataryası ne kadar tehlikeli olduğunu anlamak için alttaki videoyu izleyebilirsiniz.