Yeni Gmail arayüzü yayınlandı. Yeni sürüme nasıl geçilir?

0

Yıllardır Gmail kullanıyorum ve mailim konusunda gerçekten titizimdir. Tüm mailleri bir arada görmek aslında mantıklı değil gerçekten önemli olan var yada arada bir bakacağım mailler var. Daha önceden kendim etiket oluşturup “Kampanyalar, Üye olduklarım, Lazımlı, İşler” diye bir çok etiketim vardı. Bir çoğunu iptal ettim hala kullandıklarım varda.

Google yeni arayüzünde yada yeni güncellemesinde şöyle bir olay yapmış ki mükemmel olmuş. Normal mailler “Birincil” klasörüne düşüyor. Bimeks’ten gelen mailler “Tanıtımlar” klasörüne düşüyor. Facebook’dan, Google +’dan gelenler ise “Sosyal” klasörüne düşüyor. Aslında benim uzun zamandır yaptığımı Google düşünmüş ve daha iyisini yapmış bu sayede bende etiketlerimi azalttım ve daha güzel olduğunu düşünüyorum şimdi.

Gmail kullanma sebebim 1 basamak dahada arttı.:)

Yeni Gmail arayüzüne geçmek

Gmail’i açın ve en sağ üst kısımda alttaki resimdeki gibi “Ayarlar” ikonuna tıklayın ala sekmesinden “Gelen Kutusunu Yapılandır” kısmına basın.

https://4.bp.blogspot.com/-j_i7FjFPmzA/Ub2TWyoZYDI/AAAAAAAARnk/yhBBwkN1viQ/s1600/gmail-yeni.jpg

Daha sonra karşınıza alttaki gibi bir alan çıkacak ve oradan ayarlarınızı yapılandırıp kaydedin. Tekrar aynı alana basarak tekrar yapılandırma yapabilirsiniz.

https://3.bp.blogspot.com/-cz_z6W4fsww/Ub2TWsrBOdI/AAAAAAAARno/FF_9UBjg2fw/s1600/gmail-yeni-2.jpg

Yeni Gmail gelen kutusunu incelemek için Gmail Inbox sayfasını ziyaret edin.