Google Analytics sitenizi gerçek zamanlı analiz edin.

0

https://1.bp.blogspot.com/-zZcl_IGUinI/ToOoe2wxbbI/AAAAAAAAABA/PtUXMnIGww8/s1600/real-time.png

Google AdSense’yi daha sonra Analytics sayfalarını yeniledi şimdide geliştirmeye devam ediyor. Geliştirme işine daha güzel bir özellik getiren Google şimdide gerçek zamanlı analiz etme şansı sunuyor.

cPanelden ufakta olsa gerçek zamanlı birkaç analiz yapabiliyoruz ancak Analytics sayesinde daha iyi veriler elde edeğiz diye düşünüyorum.

Google Analytics Real-Time

https://2.bp.blogspot.com/-95lEz_wvuYA/ToOofSkkOPI/AAAAAAAAABE/yXY9r3P0_mU/s1600/rightnow-social.png

Google Analytics gerçek zamanlı analiz ne işimize yarar diyen arkadaşlar mutlaka olucaktır ancak bunun içinde bilmediğiniz bir çok şey var ben bir kaç şey söyleyeceğim Google gibi 🙂

Gerçek zamanlı Analiz etmek demek aslında sosyal ağlarda gönderdiğiniz bağlantıların etkisini anlık olarak izlemenizi ve daha seri olmanızı sağlayacaktır. Tabi twitter’daki linkleriniz çok tıklanmayabilir ama populer biriyseniz 1 saat içinde 10 bin kere bile tıklanır tabiki bunu izlemeniz gerekiyor. Örneğin rooteto‘da sosyal ağ entegresi olduğunu düşünürsek yazılarıma hangi sosyal siteden daha çok giriş olduğunu görebilir ve duruma göre değişik senaryolarda çizebilirim. 🙂 Ben anlık olarak takip ediyordum ama Google Analytics’i artık kullanıcam tabiki direkt kullanamıyorsunuz bu sistemi öncelikle Google’nin sizi kabul etmesi gerekiyor.

Başka bir analiz özelliğide AdWords kullanıyorsanız eğer reklamlarınızdan hangisine daha çok tıklandığını takip edebilir ve ona göre reklamlarınızı hemen organize edebilirsiniz.

Google Analytics Real-Time’yi nasıl kullanabiliriz?

Google Analytics Yeni sürümüne geçmeniz gerekiyor.

Şimdide buradaki adresi ziyaret edip bilgileri doğru girip beklemeniz gerekiyor. (realtimeanalytics)

What’s happening on your site right now?