Google Glass Yeni Nesil Sanal Gözlük

0

Google’ın geçtiğimiz haziran ayında tanıttığı internet ile sanal ortamı birleştirecek yeni nesil gözlüğü Google Glass, podyuma çıktı.

http://joespinogatti.com/wp-content/uploads/2012/07/Sergey-Brin-with-Google-Glass.png

Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin, 13 Eylül’e kadar sürecek olan New York Moda Haftası’nda Google Glass kullanan mankenlerle tanıtım yaptı. 2013 yılında 1500 dolara öncelikli olarak geliştiricilere sunulacak ve 2014 yılında da tüketicielrin karşısına çıkacak olan Google Glass, New York Moda Haftası kapsamında moda tasrımcısı Diane von Furstenberg’in İlkbahar-Yaz 2013 koleksiyonu defilesi sırasında modeller podyuma, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de ABD Silikon Vadisi gezisi sırasında denediği Google’ın gözlükleriyle çıktı.

http://www.teknolojioku.com/application/static/data/news/1/1340862226_google-glasses.top.jpg

Gözlüğe yerleştirilen bir mini bilgisayar ve şeffaf mini ekranı olan Google Glass’ta bulunan entegre kamera ile kullanıcılar fotoğraf çekip, video kaydetip, mesaj alıp, takvimlerini kontrol edebiliyor. Google’ın geçtiğimiz haziran ayı sonunda düzenlediği Geliştiriciler Konferansı Google I/O 2012 etkinliğini ardından ilk kez kamuoyunun karşınıa podyumlarla çıkan Google Glass, modacı Diane von Furstenberg’in İlkbahar-Yaz 2013 koleksiyonunun mercan, mavi, beyaz ve griden oluşan renk paletine uygun olarak yeniden tasarlandı.

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/06/vicglass.jpg

Diane von Furstenberg’in defilesinin hazırlıkları sırasında Google’ın kurucularından Segey Brin Furstenberg ve ekibine gözlükleri tek tek tanıttı. Defilede elde edilen görüntülerden oluşturulacak “DVF through Glass” isimli kısa film, Perşembe günü (13 Eylül) Diane von Furstenberg’in Google+ sayfasında yayınlanacağı belirtildi.

http://img.gawkerassets.com/img/17iklwtmwxeuujpg/xlarge.jpg