En iyi SMS ve MMS Mesajlaşma Uygulaması Google Messenger

0

Google‘ın bir süredir üzerinde çalıştığı yeni mesajlaşma uygulaması Messenger yayınladı. Messenger telefonunuzda hazır olarak gelen mesajlaşma uygulasının yerini alıyor. Şu ana kadar gördüğünüz tüm mesajlaşma uygulamalarından daha hızlıdır.

Google Hangouts‘u Whatsapp uygulamasına rakip olarak çıkartsada temel olarak telefonunuzun SMS ve MMS trafiğini yönetecek uygulamalar kadar basit, hızlı ve küçük değildir. Basit ve hızlı olan Messenger uygulaması android cihazınızın en hızlı SMS ve MMS uygulaması olacaktır. Google’ın android işletim sistemi ile senkronize çalıştığı için mesajlarınız otomatik olarak google’a senkronize olacaktır. Telefonunuzu değiştirseniz dahi mesajlarınızı diğer telefonlara aktarma derdiniz olmayacaktır. Google Messenger Gmail uygulaması gibi renkli ve basit bir arayüze sahip uygulama ile mesajlarınızı arşivleyebilirsiniz. Operatörünüzden gelen mesajlardan mesajlar rahatsız ediyorsa ve bunu kapatmakta istemiyorsanız mesajın üzerine tıklayarak sağ üstten bildirimleri kapat seçeneğine tıklayarak mesajlar gelir ancak sizi rahatsız etmez. Temel olarak mesajlaştığınız telefonun yerine geçen Messenger uygulaması telefon hattınız üzerinden yapılan mesajlaşma trafiğini yönetir.

Google Messenger SMS ve MMS uygulaması Gmail uygulamasına çok benziyor. Google Messenger ayrıca kullanışlı ve basit bir arayüzü ile herkese hitap ediyor. Eğer Samsung, Htc, General mobile, Türkcell, Vodafone ve avea gibi android telefonlarınızın temel mesajlaşma uygulamalarından sıkıldıysanız Google Messenger tam size göre bir uygulamadır. Android 4.1 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışan Google Messenger mesajlarınızı arlivleyebilir yada sizi rahatsız eden kişileri engelleyebilirsiniz.

Google Messenger uygulamasını alttaki hemen indir butonuna tıklayarak kullanabilirsiniz. Telefonuza kurduğunuzda Google Messenger’ı kullanabilmek için Ayarlardan Uygulamalar‘a girerek telefonunuzun temel mesajlaşma uygulamasını devre dışı bırakarak yeni Messenger uygulamasını kullanabilirsiniz.