Google+ Projesi: Tek kelimeyle muhteşem!

0

Google yeni bir projeye imzayı çok kısa bir süre sonra atıcak şu anda sistem üzerinde çalışılıyor henüz herkezi dahil etmediler. Halada geliştiriliyor ve internete sunulucak. Bu yeni projenin adıda Google+ Projesi olarak adlandırılıyor. Projeyi incelediğinizde birazda projenin nasıl olduğunu gördüğünüzde işte dünyanın aradığı sistemde aslında bu diyeceksiniz. Bana sorarsanız şu anda dünyanın en büyük web sitesi özelliğinide elinde bulunduran Google bu projeyle inanılmaz bir çıkış yaparak Face’nin bu yüksek aktivitesini düşürücek. Çünkü yapılan proje Facebook’tan çok daha öte bir yerde bence. Şimdi yeni projeye birazcık göz atalım.

Projeye hızlıca göz atın.

İnsanlar arasındaki paylaşım, internetin en önemli özelliklerinden biri. Bu özelliği daha da kolay hale getirebileceğimizi düşündük. Web’de insanlarla gerçek hayatta iletişim kuruyormuş gibi hissetmenizi sağlamak amacıyla Google’a birkaç yeni özellik eklemek için çalışıyoruz. Sizin için hazırladıklarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Bizi takip etmeye devam edin, diğer yenilikler de yolda.

Çevreler

Farklı kullanıcılarla farklı şeyler paylaşırsınız. Ancak doğru şeyi doğru kullanıcıyla paylaşmak sizi uğraştırmamalı. Çevreler özelliği, gerçek hayatta olduğu gibi Cumartesi gecesi takıldığınız arkadaşlarınızı bir çevreye, anne ve babanızı başka bir çevreye ve patronunuzu tek başına başka bir çevreye eklemenizi kolaylaştırır.

Konular

Dedenizin gazete makalelerini kesip insanlara göstermek için sakladığı günleri hatırladınız mı? Güzel günlerdi. Konular özelliğinin yaptığı da buna benzer bir şey. Konular, hoşunuza gideceğini düşündüğümüz video ve makaleleri arar. Boş zamanınız varsa, her zaman izlenecek, okunacak ve paylaşılacak bir şeyler vardır. Dedenizin de bizimle aynı fikirde olacağını düşünüyoruz.

Videoyla sohbet odaları

Dışarıya çıktığınızda arkadaşlarınızla karşılaşmak dışarıda olmanın en güzel taraflarından biridir. Videoyla Sohbet ile, planlanmamış buluşmalar ilk kez web’de. Arkadaşlarınız bir sohbette olduğunuzu bilsinler ve katılanlarla yüz yüze görüşün. Biz ışınlamayı mümkün hale getirene kadar, şimdilik en iyisi bu.

Anında Yükleme

Fotoğraf çekmek çok eğlenceli. Fotoğraf paylaşmak da çok eğlenceli. Ancak fotoğrafları telefonunuzdan web’e yüklemek pek de eğlenceli değil. Bu nedenle, fotoğraflarınızın kendi kendine yüklenmesi için Hızlı Yükleme özelliğini oluşturduk. ‘Gülümse’ demenize bile gerek kalmayacak.

Grup Sohbeti

Mesajlaşmak çok güzel ancak altı kişi birden hangi filme gideceğinize karar vermeye çalışıyorsanız değil. Grup sohbeti, tüm bu farklı sohbetleri basit tek bir grup sohbetine dönüştürerek bu sorunu çözüyor. Böylece parmaklarınızı yormanıza gerek kalmadan herkesi aynı sayfada toplamış oluyorsunuz.