İpad Mini İnceleme ve Özellikleri

0

Apple dünyada tablet piyasasının lideri olan İpad tabletinin mini’ sini yaptı.Kaliteli ve zengin mağaza içeriği ile App store İpad mini insanları kendisine çekmeyi başarıyor.Mini tabletin özellikleri ve tüm detayları ile karşınızda.

http://images.apple.com/ipad/home/images/promo_split_hero.jpg

İpad mini 7.9 inç’lik ekranı ile abisi İpad ‘e göre daha küçük daha hafif daha ince ve bir insanıntek eli ile kullanabilmesi ile çekici bir tablet olmuş.İpad mini aliminyum ince kaplaması ile kenarları daha ince 7.2 mm kalınlığında olması iphone ve ipod touch’un izinden gidiyor.Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi detayları ile boyutlarını görebilirsiniz.http://images.apple.com/ipad-mini/specs/images/specs_size.jpg

İpad mini ekran çözünürlüğü ile İpad 2 den daha iyi görüntü veriyor.162 ppi yoğunluğu ile yüksek kalite sunuyor.App store’dan indirdiğiniz oyunları ve uygulamaları ile tam uyum sağlamaktadır.Cortex A9 çift çekirdekli  işlemcisi ve 512 mb ram ile İpad 2 ile aynı teknik özellikleri içeriyor.Özellikleri aynı olsada bazı web sitesi görsellerinde ve e-dergi okurken kusursuz olmamakla beraber iyi performans sağlıyor.Alttaki resimde ise ipad mini tabletin İpad ve İpad 2 tabletin resimli karşılaştırmasına göz atabilirsiniz.

http://tctechcrunch2011.files.wordpress.com/2012/10/pricing.png?w=551&h=381

İpad mini İsight kamera teknolojisi ile 5 megapilsel kamerası ile yüksek kaliteli 1080p video kayıt yapma imkanı sağlıyor.Ö kamerası ise 1.2 megapiksel kamerası ile 720p kayıt yapıyor.Görüntülü görüşme açısından ön kamera kaliteli görüntü sunuyor.

http://i.i.com.com/cnwk.1d/i/tim/2012/10/23/iSight.jpeg

Retina ekranı olmamasına rağmen lcd ekranı ile kaliteli görüntüler sunuyor.İdeal bir tablet android’den ve büyük tabletlerden sıkılanlar için uygun.

http://timesofindia.indiatimes.com/photo/15386219.cms

İnternet performansı ise üst düzeyde performans sunuyor.App store’dan indirdiğiniz uygulamaları ise normal ipad’ler gibi sorunsuz çalıştırıyor.

http://ipad.appseden.com/wp-content/uploads/tablets/apple/iPad_mini.jpg

Apple yeni lightning bağlantı girişi ile dosya veri aktarımı için daha iyi daha şık bir bağlantı noktası sunuyor.Alttaki resimde görüldüğü gibi yani lightning bağlantısı ve eski bağlantı kablolarının farklarını ortaya koyuyor.

http://www.mobilepriceupdate.com/wp-content/uploads/2012/10/lightning-connector-for-ipad-mini.jpg

Normal İpad ve İpad 2’ye göre %53 daha ince ve hafif

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/10/appleipadminiliveblog20124928.jpg

İncelemememizden sonra geldik ipad mini tabletimizin teknik özelliklerine

Apple İpad Mini Tablet Teknik Özellikleri

İşlemci
Cortex A-9 çift çekirdekli işemci

Ram
512 mb

Boyutlar ve Ağırlığı
200 x 134,7 x 7,2 mm
308 gram

İşletim Sistemi
Apple iOS 6

Bağlantılar
3G, LTE, Lightning, Bluetooth 4.0, Çift bant Wi-Fi

Ekran özellikleri
7,9 inç, 1024×768 piksel çözünürlük
16 milyon renkli IPS LCD Kapasitif dokunmatik ekran

Hafıza kapasitesi
16-32-64 GB dahili hafıza

Kamera
5 megapiksel, 720p video kaydı
1,2 megapiksel ön kamera

Uygulama mağazası
App store’da sınırsız binlerce uygulama

Pil Ömrü
10 saat kadar

Navigasyon
Sadece 3G versiyonunda sunulmaktadır