iPhone X Yerine Satın Alınabilecek En İyi Telefonlar

0

Tanıtılmadan önce ve tanıtılması sırasında büyük heyecan yapan Apple’ın yeni akıllı ve çerçevesiz ekranlı telefonu iPhone X güçlü özellikleri ve fiyatıyla dikkatleri üzerine çekti. Özellikle Türkiye fiyatı 6000 TL’ye dayandı. Bu fiyat peşin fiyatı yanlış duymadınız peşin olarak bu fiyata alabilirsiniz.

İlk önce iPhone X’in özelliklerine yakından bakalım. %83 ekran kasa oranına sahip telefonun 5.8 inç süper amoled ekranı bulunuyor. iPhone X ile gelen A11 bionic işlemci ise performansı açısından diğer akıllı telefonları ezmeyi başardı. Bu işlemci ve 3 GB ram ile gücüne güç katan telefon İOS 11 ile birlikte daha güçlendi ve yeni özellikler kazandı.

En iyi iPhone X Alternatifleri

1. Samsung Galaxy S8

Samsung’un her yıl amiral telefon serisine yeni eklediği Galaxy S8 iPhone X’in şuanlık en büyük alternatiflerinden biridir. Çerçevesiz ekranların en iyisi diyebileceğimiz Galaxy S8 telefonu Snapdragon 835 işlemcisinden güç katıyor. 4 GB’ram’a sahip telefonun 12 megapiksel kamerası bulunuyor. 8 megapiksel ön kameraya sahip telefonun 3000 mAh bataryası bulunuyor.

2. Apple iPhone 8 Plus

Apple’ın bir diğer amiral telefonu iPhone 8 plus düşük fiyatı ile iPhone X’e en büyük alternatiflerden biridir. 5.5 inç full HD IPS ekranı, 3 GB ram ve A11 bionic işlemcisi ile çok güçlü bir telefondur. 12 megapiksel kameraya sahip telefonun OIS, f/2.8 diyafram özelliği bulunuyor. 4K 60 fps video çekebilen telefonun 2675 mAh bataryası bulunuyor.

3. Samsung Galaxy Note 8

Çift kameralı en iyi telefonlardan biri olan telefon iPhone X’e en alternatif olabilecek bir telefondur. Sunduğu özellikleri sayesinde kesinlikle ilginizi çekecek. 6.3 Süper amoled ekrana sahip telefona Snapdragon 835 işlemci eşlik ediyor. 6 GB ram bulunan telefonda 12 megapiksellik çift kamera bulunuyor. 8 megapiksel ön kameranın bulunduğu telefonda 3300 mAh batarya bulunuyor.

4. LG V30

6 inç P-OLED ekrana sahip telefonun %81 ekran kasa oranı bulunuyor. Snapdragon 835 işlemcisinden güç alan telefonun 4 GB ram’i bulunuyor. V30’da da 16 ve 13 megapiksellik çift kamera bulunuyor. 5 megapiksel ön kamera bulunan telefonda 3300 mAh batarya bulunuyor.

5. Xiaomi Mi Mix 2

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi yeni Mi Mix 2 akıllı telefonu ile adından söz ettiriyor. 5.99 inç IPS ekrana sahip telefona Snapdragon 835 işlemci eşlik ediyor. Bu işlemci ile birlikte 6 ve 8 GB ram sunulmuş telefonda. 12 megapiksel tek kameraya sahip telefon 4K 30 fps videolar çekebiliyor. Fiyat performans telefonu olarak da bilinen telefonda 3400 mAh batarya konumlandırılmış.

Not: Telefonların fiytalarını yazmadım zira her an değişiklik oluyor. Zaten diğer telefonlar iPhone X’ten daha ucuzdur.