Japonyada 2 Gbps Fiber İnternet

0

Japonyanın intent servis sağlayıcısı Nuro sony’nin sponsorluğunda müşterilerine yeni hizmeti olan 2 Gbps fiber intenet hizmeti kullanıma sunarak dünyanın en hızlı interneti japonyaya geçmiş oldu.

Yanlış duymadınız 2 Gbps fiber internet japonyada verilmesi doğal çünkü japonya ortalama bağlantı hızı 40 ila 50 megabit arasında değişiyor.Tabiki maliyeti 2 Gbps fiber internet 5.000 yen yani TL olarak 90 tl fiyatı ile fiyat biçilmiş.türkiyede genel olarak 8 megabite 60 Tl ödüyoruz.Buda aradaki farkı anlamamıza çok yardımcı oluyor.Aslında Google’ın kansasta verdiği 1 Gbps’lik hıza karşı yapılan bir atak olarak görülüyor.

Japonya servis sağlayıcısı NURO yetkilileri 2Gbps’lik internet için özel modemde hazırladıklarınıda duyurdular.Bu özel modemlerin kullanıcılarada sunulacağını bildirdi.Aynı zamanda sony işbirliği ile yakında çıkacak SONY 4K TV ‘lerdeki 4K videolarıda yüksek hızda rahatça açacağı belitiliyor.

Sony 4K çözünürlüklü 55 ve 65 inçlik TV fiyatları

Sony 2013 yılının yaz aylarında 4K Ultra HDTV’lerini 55 ve 65 inçlik boyutlarda piyasaya sunacak olması 2 Gbps hızında japonyada kullanıma sunuacak. Japonyadada Dünya kupasının 4K çözünürlükte yayınlanacağını belirtelim.