JPG Resim Formatı Nedir? 0

JPG  açılımı (Joint Photographic Experts) denir.Jpg ile aslında resim çekildiğinde görüntü kalitesi düşer ancak diğer resim formatlarına karşın çok az yer kaplar.Örnek: Bitmap dosyası megabaytlarca yer kaplar ama jpg’e dönüştürüldüğünde sadece ortalama 100kb yer kaplar.

JPG Joint Photographic Experts group tarafından geliştirilmiştir.JPG zip dosyalarının yaptığı sıkıştırma algoritması kullanıyor. İnternette en çok kullanılan resim formatıdır çünkü az yer kaplar.JPG amatör fotoğrafçılar kullanır.Profesyonel fotoğrafçıların kullanmamasının sebebi keskinliği kaybetmesi, bulanıklaşması, kalitenin düşmesi gibi nedenlerle fotoğrafçılar pek kullanmaz.Ama internet üzerinde çok kullanılan JPG daha az bant genişliği kullandığı için tecih sebebidir.

JPG ve PNG Arasındaki Fark

PNG JPG’e göre daha iyi sıkıştırıp görüntüyü korumasına rağmen 5-6 kat daha fazla yer kaplar.JPG’e göre daha iyi sonuş verir.JPG internet üzerinde kabul edilebilir bir boyut imkanı sunduğu için popülerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni HD Duvar Kağıdı Resimleri 0

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yeni bulduğum birbirinden güzel duvar kağıtlarını paylaşıyorum.

Yeni HD duvar kağıtları arasında manzara resimleri, araba resimleri, şehir manzara resimlerini bulabilirsiniz. Yüksek çözünürlükteki manzara resimlerini indirmek ücretsizdir. Arşivinize ekleyeceğiniz manzara resimlerine hemen yakından bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Güzel Manzaraya Sahip 45 Duvar Kağıdı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Photoshop ile Yapılmış Hayvan Fotoğrafları

Yosemite Ulusal Parkı Ultra HD 4K Manzara Resimleri 0

Yosemite ulusal parkı amerikanın kaliforniya eyaletinde bulunan muhteşem manzaraya sahip bir ulusal parktır. Bu parkta çok güzel dağlar, ormanlık alanlar, yüksek yerler ve süper bir vadiye sahiptir. Ayılarla dolu bu vadini birbirinden güzel görsellerini bularak sizlerle paylaşmak istedim.

Yosemite ulusal parkı için bulduğum resimler 4K çözünürlüğünde en güzel manzara resimleridir. 4K monitörleriniz ve TV’leriniz için tam uyumludur. HD‘nin 4 katı daha bir görüntüsü olan Ultra HD 4K resimleri indirmek tamamen ücretsizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Güzel Manzaraya Sahip 45 Duvar Kağıdı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dünyanın En Güzel Gemi Batıkları

Most Popular Topics

Editor Picks