WordPress için LazyLoad eklentisi 0

LazyLoad nedir ve ne fayda sağlar? LazyLoad web sitesine giren bir ziyaretçinin sadece baktığı yerlerdeki resimlerin çağrılmasını sağlayan bir Jquery eklentisidir. Şöyle ki web sitelerine giren ziyaretçiler çoğunlukla sayfaya baştan sona kadar bakmaz. Sayfaya girerler, bir göz atar ve çıkarlar. LazyLoad’suz bir sitede hemen çıkan ziyaretçilerin sitenizde sebep olacağı trafik ile tüm sayfayı inceleyen ziyaretçilerin trafiği aynı olacaktır; çünkü her ikisinde de site tamamen çağrılır. Bir sitede trafiğin en büyük sebebinin resimler olduğunu göz önüne alırsak bakılmadığı halde çağrılan resimler gereksiz trafik artışı demektir.

İşte LazyLoad sayfa ilk açıldığında görülen alanın altında kalan resimleri çağırmayıp, sayfanın altına doğru inildikçe çağırır ve hem sayfanın hızlı açılmasını, hem de trafik değerlerinin azalmasını sağlar.

Eklentiyi indir: jQuery Image Lazy Load WP

Kurulum olayı çok basit > eklentiyi yükleyip aktifleştirmeniz yeterli…

rooteto

Aslında bu yazı Ahmet Kemal’e aitti uzun zamandır yazmayı düşündüğüm bir yazıydı yanlız şimdi nasip oldu. Bu arada Ahmet Kemal’inde web sitesini kapatması nedeniyle herhangi bir link veremeyeceğim.

Dünyanın En Pahalı Arabası Ferrari 250 GTO Resimleri 0

Merhaba arkadaşlar bu sefer sizlere klasik bir süper otomobil olan ve ayrıca dünyanın en pahalı arabası ünvanına sahip Ferrari 250 GTO resimlerini paylaşıyorum.

Tam 55.8 milyon dolara yani 180 milyon TL’ye satın alınan 1964 model Ferrari 250 GTO arabasından dünyada sadece 39 adet bulunuyor. 3.0 litrelik V12 motora sahip araba 300 beygir güç üretiyor. Fiyatı ile Bugatti veyron, Porsche, Lamborghini, Lyncan gibi arabaları geride bırakan Ferrari 250 GTO’nun görselleri ile baş başa bırakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 50 Süper Spor Araba Resimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: V12 Motora Sahip Hybrid Ferrari FXX-K HD Resimleri

Yeni HD Duvar Kağıdı Resimleri 0

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yeni bulduğum birbirinden güzel duvar kağıtlarını paylaşıyorum.

Yeni HD duvar kağıtları arasında manzara resimleri, araba resimleri, şehir manzara resimlerini bulabilirsiniz. Yüksek çözünürlükteki manzara resimlerini indirmek ücretsizdir. Arşivinize ekleyeceğiniz manzara resimlerine hemen yakından bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Güzel Manzaraya Sahip 45 Duvar Kağıdı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Photoshop ile Yapılmış Hayvan Fotoğrafları

Most Popular Topics

Editor Picks