Localhost’a IonCube Kurulumu Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım! Localhost’a IonCube Kurulumu Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım! için yorumlar kapalı

Localhost’a Ioncube kurulumunu bugün detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Öncelikle ben Appserv kullanıyorum bu program ile localhost kuruyorum bunun bilgisinide veriyim ama genel olarak kurulum aynıdır siz bu anlatım üzerine gidin.

İnternet üzerinde bir çok makale gezdim ve hepsinde yazacağım adımların bazıları hatta bazılarında sadece 1 tanesi yazıyor. Kurulum bu kadar kolay olsaydı deli gibi kimse aratmazdı heralde 🙂

Ioncube Nedir?

Kısaca bilgi edinmek istersek: Ioncube, PHP kodlarını şifrelemek için geliştiriciler tarafından yazılmış, ve php eklentisi (ext.) bulunan bir tür kriptolama mantığı ile çalışan sistemdir.

Appserv: Localhost Ioncube Kurulumu

Burada yazılı olarak anlatıyorum ama yukarıda kurulumu videolu bir şekilde anlattım oradanda izleyebilirsiniz.

Appserv ile localhost’umuzu kuruyoruz. Kurulum videosu ve anlatımını buradan inceleyebilirsiniz: Localhost Kurulumu

 1. Ioncubeyi indiriyoruz: Ioncube indir
 2. Ioncube’yi bilgisayarımıza indirip kuruyoruz. Kurulum yeri olarak “www” klasörünü seçiyoruz.
 3. Daha sonra “http://localhost/ioncube/loader-wizard.php” dosyasını tarayıcı üzerinde çalıştırıyoruz.
 4. Karşımıza neler yapacağımız ile ilgili bir döküman geldi. Aslında burada nasıl kuruluma devam edeceğimiz yazıyor. Bizde oradaki bilgiler ışığında gidiyoruz.
 5. Dökümanda ioncube_loader_win_5.2.dll dosyasını C:Windowsioncube  dizini içerisine ekleyin diyor. Bizde önce ioncube adında bir klasör açıp bu dosyayı içerisine kopyalıyoruz.
 6. ioncube_loader_win_5.2.dll dosyası “www” klasörü içerisindeki “ioncube” klasöründe var.
 7. Sıra geldi php.ini dosyasını düzenlemeye. Döküman üzerinde php.ini içerisine eklememiz gereken kod var. Onu kopyalayıp php.ini dosyasında en alt alana yapıştırıyoruz.
 8. Php.ini dosyası C:Windowsphp.ini dizini içerisinde yer alıyor.
 9. Son olarak Apache’yi tekrar başlatmamız gerekiyor onuda yaptıktan sonra işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Videoyu izlediğinizde daha rahat bir şekilde kurulumu anlayacaksınız. Bu arada Windows 10 teknik sürümü üzerinde kurulumu yaptım bu yüzden video ingilizce kusura bakmayın şimdiden 🙂

 

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

Hazırda Beklet Modu Nedir? Nasıl Çalışır? 0

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Hazırda Beklet modunun ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını açıklayacağım. Hazırda beklet modu nedir? Nasıl çalışır?.

Bilgisayarımızı sıklıkla kullanıyorsanız ve arada bir dinlenirken veya başka bir işiniz çıktığında bilgisayarınızı muhtemelen kapatmıyorsunuz. Aslında bir çok insan PC başından kalkarken bilgisayarını kapatmıyor. Elektrik faturanızın daha az gelmesini istiyorsanız hemen Hazırda beklet modunu kullanın.

Uyku Modu Nedir?

Uyku modu PC’nizin güç tuşuna bastığında ve laptop’unuzun kapağını kapattığınızda devreye giriyor. PC’nizi uyku moduna aldığınızda RAM haricinde herşeyin elektriği kesilecektir. Açık pencereleriniz, programlar, ayarlar Ram üzerine kaydedilir. Ram’in elektriği kesilmediği için veriler ram üzerinde duracaktır. Tekrar uyku modundan çıktığınızda tüm ayarlar ve pencereler geri gelir ve bilgisayarınız kaldığınız yerden kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda da PC’niz elektrik harcayacaktır.

Bilgisayarınızı bir adım ileri taşıyarak elektrik tüketmeden kaldığınız yerden devam etmek istiyorsanız Hazırda beklet modu işinizi görecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tek Tıkla Büyük Boyutlu Dosyalar Gönderebileceğiniz 15 Web Sitesi

Hazırda Beklet Modu Nedir?

Hazırda beklet modu ise yine tüm ayarlarınızı, pencerelerinizi ve açık programlarınızı Ram yerini Hard Diske yazmaktadır. Ram’in elektriği gittiğinde verilerde silinecektir Ancak Hard diskin elektriği gitse dahi veriler silinmez. Böylelikle bilgisayarınızı hazırda beklet modu ile kapattığınızda ve tekrar açtığınızda kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Hazırda Beklet Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Bilgisayarınızı kapatırken bu seçenek etkin olmadığı için görünmez. Hazırda beklet modunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Denetim Masasına girin.
 • Güç seçeneklerine girin.
 • Sol tarafta “Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin” sekmesine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan pencerenin üst tarafında mavi yazı ile yazılmış “Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir”e tıklayın.
 • Altta açılan seçeneklerden “Hazırda Beklet” modunun karşısındaki kutucuğu işaretleyin.
 • Son olarak En alttan Değişiklikleri kaydet‘e basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

Hazırda beklet modunu test etmek için Windows 10 veya 8 işletim sistemindeki başlat menüsüne sağ tıklayalım. Karşımıza çıkan pencerede Bilgisayarımı veya oturumu kapat seçeneğine gelin ve sağda Hazırda beklet modunu göreceksiniz. Hemen test etmek için tıklayın PC’niz kapandıktan sonr açın ve tüm ayarlarınız gelecektir.

NOT: Bu ayarda iken bilgisayarınız 3-4 saniye daha geç açılabilir o da diskin üzerine yazılan ayarların açılması sırasında oluyor. Eğer SSD‘niz var ise bu yavaşlığı hissetmezsiniz.

Most Popular Topics

Editor Picks