Nvidia Ekran Kartları için Güncel Driver İndir

0

Bilgisayarınızdaki Ekran kartı‘nız için güncel Driver‘ları yükleyerek oyunlarda daha iyi performans alabilirsiniz. Bir çok kullanıcı farklı programlar ile Driver (Sürücü) indirsede nereden indirdiği belli olmadığı için güvenilir yada uyumlu olduğunu bilemeyiz. Nvidia ekran kartlarınız için son sürüm güncel versiyonunu buradaki yazımızı okuyarak kolayca driver’larınızı indirebilirsiniz.Ekran kartınızın güncel versiyonunu resmi web sitesinden indirerek hem setup dosyasını saklayabilir hemde güvenilir kaynaktan indirmiş olursunuz. Bir çok insan ekran kartı güncellemesini kolayca yaparken bilmeyen kullanıcılar güncellemede sıkıtı yaşamaktadır. Bu yazımızda sizlere çoğumuzun bildiği kolayca Driver indirmenin en basit yöntemini resimlerle anlatacağım. Nvidia Sürücü güncellemesi kolay olduğu kadar basit olduğu için zorlanmayacaksınız.

İlk olarak bilgisayarımızda windows+R tuşuna başarak Çalıştır komutunu açalım. Yada Widows 8.1’de başlat menüsüne sağ tıklayalım ve Çalıştır komutunu açalım. Çalıştır komutuna dxdiag yazalım ve tamam dedikten sonra karşımıza gelen pencerede Evet diyerek geçelim.

Karşımıza DirectX tanı aracı çıkacaktır. Görselde olduğu gibi Display yani Ekran sekmesine tıklayalım ve Ekran kartımızın hagi seri olduğunu öğrenelim. Örnek olarak: Nvidia GeForce GT 640 olan ekran kartımızı Nvidia sitesinden günel dirver versiyonunu indirelim.

Nvidia sürücülerini yüklemek için http://www.nvidia.com.tr/drivers/ adresine tıklayarak Nvidianın resmi web sitesine gidelim. Burada sırasıyla ekran katımızın Tipi : GeForce, Serisi : 600 serisi, Ürün: GT 640, İşletim sistemimize göre örnek Windows 8.1 64 bit, Dil: Türkçe seçelim ve ARAMAYA BAŞLA butonuna tıklayarak aratalım.

Nvidia Driver sayfasında aramaya başla dedikten sonra karşımıza gelen sayfada KABUL ET VE YÜKLE diyerek Nvidia Driver Setup dosyasını bilgisayarımıza indirelim.

Kabul et ve yükle dedikten sonra karşımıza gelen pencerede Dosyayı kaydet diyerek Nvidia GeForce Driver Setup dosyasınız PC’imze indirelim. Setup dosyasını indirdikten sonra sonra yapmamız gereken tekşey setup dosyasına çift tıklayarak hemen yükleyebiliriz.

Nvidia Drivers Sürücü Güncellemesini İndir