Nvidia Ekran Kartları için Güncel Driver İndir 0

Bilgisayarınızdaki Ekran kartı‘nız için güncel Driver‘ları yükleyerek oyunlarda daha iyi performans alabilirsiniz. Bir çok kullanıcı farklı programlar ile Driver (Sürücü) indirsede nereden indirdiği belli olmadığı için güvenilir yada uyumlu olduğunu bilemeyiz. Nvidia ekran kartlarınız için son sürüm güncel versiyonunu buradaki yazımızı okuyarak kolayca driver’larınızı indirebilirsiniz.Ekran kartınızın güncel versiyonunu resmi web sitesinden indirerek hem setup dosyasını saklayabilir hemde güvenilir kaynaktan indirmiş olursunuz. Bir çok insan ekran kartı güncellemesini kolayca yaparken bilmeyen kullanıcılar güncellemede sıkıtı yaşamaktadır. Bu yazımızda sizlere çoğumuzun bildiği kolayca Driver indirmenin en basit yöntemini resimlerle anlatacağım. Nvidia Sürücü güncellemesi kolay olduğu kadar basit olduğu için zorlanmayacaksınız.

İlk olarak bilgisayarımızda windows+R tuşuna başarak Çalıştır komutunu açalım. Yada Widows 8.1’de başlat menüsüne sağ tıklayalım ve Çalıştır komutunu açalım. Çalıştır komutuna dxdiag yazalım ve tamam dedikten sonra karşımıza gelen pencerede Evet diyerek geçelim.

Karşımıza DirectX tanı aracı çıkacaktır. Görselde olduğu gibi Display yani Ekran sekmesine tıklayalım ve Ekran kartımızın hagi seri olduğunu öğrenelim. Örnek olarak: Nvidia GeForce GT 640 olan ekran kartımızı Nvidia sitesinden günel dirver versiyonunu indirelim.

Nvidia sürücülerini yüklemek için http://www.nvidia.com.tr/drivers/ adresine tıklayarak Nvidianın resmi web sitesine gidelim. Burada sırasıyla ekran katımızın Tipi : GeForce, Serisi : 600 serisi, Ürün: GT 640, İşletim sistemimize göre örnek Windows 8.1 64 bit, Dil: Türkçe seçelim ve ARAMAYA BAŞLA butonuna tıklayarak aratalım.

Nvidia Driver sayfasında aramaya başla dedikten sonra karşımıza gelen sayfada KABUL ET VE YÜKLE diyerek Nvidia Driver Setup dosyasını bilgisayarımıza indirelim.

Kabul et ve yükle dedikten sonra karşımıza gelen pencerede Dosyayı kaydet diyerek Nvidia GeForce Driver Setup dosyasınız PC’imze indirelim. Setup dosyasını indirdikten sonra sonra yapmamız gereken tekşey setup dosyasına çift tıklayarak hemen yükleyebiliriz.

Nvidia Drivers Sürücü Güncellemesini İndir

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

Pocket Nedir? Nasıl Kullanılır? 0

Bu yazımızda sizlere Pocket nedir?, Nasıl kullanılır? ve kimlerin işine daha çok yarayacağını yazacağım. Poket’in ingilizce kelime olarak Cep anlamına gelmektedir.

Pocket Nedir?

Pocket’in kısaca tanımını yapmak gerekirse internette beğendiğimiz makaleleri kaydetmemize ve daha sonra çevrim dışı bile okumamıza yardımcı oluyor. Pocket sistemi Android, İOS uygulamaları ve web tarayıcılarında eklentiler ile birlikte çalışıyor. İnternette gezinirken bir yazı beğendiniz ve kaydetmek istiyorsunuz. Beğendiğiniz yazıları Pocket hesabınıza göndererek daha sonra okumanıza yardımcı oluyor. Kaydettiğiniz makaleleri internetiniz olmasa bile çevrim dışı olarak okumanıza olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Pocket Nasıl Kullanılır?

Pocket uygulamasını kullanmak için ilk önce altta verdiği bağlantılardan akıllı telefonunuza uygulamayı ve web tarayıcınıza Pocket eklentisini kurmanıza gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra isterseniz üye olup devam edebilir isterseniz de Google hesabınızla giriş yaparak devam edebilirsiniz. Web tarayıcınıza yükleyip giriş yaptıktan sonra tarayıcınızın sağ üst tarafına Pocket iconu gelecektir. Bundan sonraki işle daha kolay artık İnternette beğendiğiniz bir sayfaya girin ve sağ üstteki pocket ikonuna tıklayın. Artık o makale veya sayfayı istediğiniz yerde telefonunuzda dahi olmak üzere çevrim dışı olarak görüntüleyebilirsiniz. Android ve İOS telefonunuzla da beğendiğiniz makaleleri kaydederek Pocket hesabınızla istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yeşil Dedektör Uygulaması ile “Dumansız Hava Sahası”nı İhlal Edenleri Şikayet Edin

Pocket İndir

Android

İOS-iPhone

Chrome

Opera

Most Popular Topics

Editor Picks