Ücretsiz çevrimiçi virüs ve kötü niyetli yazılım tarama siteleri

0

Merhabalar. Çevrimiçi virüs tarama sitelerini sırayla sizlere tanıtmaya başlamadan önce bazı şeyleri söylemem gerek. Bu siteler size %100 sonuç vermez. Bilgisayarınızdaki anti virüsün yerinide tutmaz. Sadece gönderdiğiniz dosyayı tarar ve size bir sonuç gösterir. Bilgisayarınızdaki tehtitleri yok etmez. Yani bir gün size kurban olabilirsiniz 🙂

Virüslerden korunmak için bu sitelerin çok büyük yararı vardır bu siteler gönderdiğiniz dosyaları inceler ve yeni virüslerin hızlıca tespit edilmesini sağlarlar. Örnek verirsek avast kullanıyorum nerdeyse her gün güncelleniyor buda sürekli olarak yeni virüs tespit edildiği anlamına geliyor. Hackerlar bu sitelerden 1 tanesini kullanıyor onuda ben o siteyi tanıtırken söyleceğim. Şimdi başlıyorum…

Jotti’s malware scan

Jotti logo

Bu site benim sürekli kullandığım site Jotti. Kötü yazılımları tarar ve gerçekten iyi sonuç verir. Resimde gördüğünüz anti virüsler gönderdiğiniz dosyayı tarar.

ArcaVir A-Squared Avast! antivirus Grisoft AVG Anti-Virus Avira AntiVir Softwin BitDefender ClamAV CPsecure Dr.Web Frisk F-Prot Antivirus F-Secure Anti-Virus G DATA Ikarus Kaspersky Anti-Virus ESET NOD32 Norman Virus Control Panda Antivirus Quick Heal Sophos VirusBlokAda VBA32 VirusBuster

Taramayı yaptıktan sonra alttaki gibi alan çıkıcaktır. Dosyanızı seçip “Submit File” dedikten sonra dosya büyüklüğüne göre beklersiniz daha sonra taraması içinde beklersiniz ve size sonuçları listeler. Birde size link verir isterseniz linkten dosyanızın tarama sonuçlarınıda görürsünüz.

Scan taken on: Sun 26 Jul 2009 16:38:12 (CET) Permalink

online malware scan by you.

VirusTotal

Virus Total

Bu sitenin en büyük özelliği türkçe olmasıdır. Evet bundada aynı dosyamı tarattım ve sonuç sayfasını resim olarak gösteriyorum. Dosyalarınızı şu programlarda tarar.

online malware scan by you.

NoVirusThanks

NoVirusThanks

Hackerların dosyalarını tarattığı site olarak adlandırılan NoVirusThans’in farklı bir özelliğide web sitelerinden download yapup taraması! Yani bilgisayarınıza dosyayı indirmeden link verip taratabilirsiniz.

online malware scan by you.

VirSCAN

VirSCAN

Bu sitede çoklu anti virüs’e sahip yüklediğiniz dosyayı sırayla tarar ve sonuçları hızlıca gösterir.

online malware scan by you.

Virus.Org

Virus.Org  IT Security News and Information Portal. Malware Ware Scanning Service

Bu sitede diğerleri gibi çalışan online virüs tarayıcısı ilk defa duydum sizlere tanıtmak için araştırıp buldum bunu 🙂

online malware scan by you.

rooteto

Bu sitelerden bana göre en iyisi yani benim sürekli kullandığım ilk tanıttığım jotti!… Bence msnden indirdiğiniz veya güvenilir olmayan bir siteden indirdiğiniz dosya veya dosyaları bu sitelerden herhangi birinde mutlaka aratın. Ben şahsen msnden aldığım tüm dosyaları taratıyordum artık taratmıyorum çünkü şu an virüs kullanıyorum virüssüz kullandığım zamanlarda mutlaka taratırdım.
Tarattığınız dosyalardan herhangi birinde virüs bulursa mutlaka o virüsü araştırın ve ne işe yaradığını öğrenin.