Otomatik Oynatılan Facebook Videolarını Durdurun

0

Facebook’ta otomatik oynatılan videolardan sıkıldıysanız hem akıllı telefonda hem de web tarayıcı üzerinden kapatabilirsiniz.

Facebook‘ta arkadaşlarınızın gönderilerine, fotoğraflarına yada farklı haber kaynaklarına bakarken karşımıza çıkan videolu paylaşımlar otomatik oynatılmaktadır. Bazen sıkıcı olan bu durum Mobil veri kotamızdan da götürmektedir. Otomatik videolardan sıkıldıysanız bunu kapatmanın kolay yöntemi var. Peki otomatik oynatılan videolar nasıl kapatılır. Sadece siz tıkladığınızda oynatma özelliğini aktif etmek için Ayarlardan değişiklik yapmanız gerekiyor.

Otomatik Oynatılan Videoları Kapatma

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Tooltapp Uygulaması ile Android Dünyasındaki Herşeyi Öğrenin

Bilgisayarımızdan girdiğimiz Facebook için otomatik özelliğini kapatalım. İlk önce sağ üst taraftan Facebook Ayarlar butonuna tıklayalım ve resimde görüldüğü yere gideceğiz. Sonrasında sadece Videoları otomatik oynat seçeneğini kapalı yapalım. İşlemimiz bu kadar.

Akıllı telefon ve Tabletlerde Otomatik Videoları Kapatma

En önemliside Mobil veri kullanımını düşürmek için yapılan bu ayar ile kotanız hemen bitmeyecek.

Android

Yine sağ üstten menü butonuna tıklayalım. Aşağıda bulunan Uygulama Ayarları butonuna tıklayalım. Genel ayarlar bölümü altında Otomatik oynat seçeneğini kapatarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

İphone  ve İpad

İOS kullanıcıları sağ alt tarafta bulunan diğerleri butonuna tıklayarak. Hesap ayarları bölümüne gideli. Hesap ayarları altında Fotoğraflar ve Videolar seçeneğinin altındaki Otomatik oynat‘ı kapatarak işlemlerini tamamlayabilirler.