Panasonic 4K Ultra HD Tableti Tanıttı

0

Panasonic CES 2013 fuarında 4K çözünürlüklü tabletini tanıttı.Bu 4K çözünürlüklü tablet fuara katılanların ilgisini çekmeyi başardı.

CES 2013 fuarında panasonic ilk kez tanıttığı 4K yükzek çözünürlüklü ultra hd tableti büyük ilgi gördü.230 ppi piksel yoğunluğa sahip olan tablet tam 3840 * 2560 çözünürlük sunuyor.

Panasonic 4K tableti windows 8 işletim sistemi ile geliyor.20 inç‘lik bu tablet güçlü intel core i5 işlemcisine sahip olan tablet 4 GB ram ile Nvidia grafik kartı kullanan cihaz ssd katı disk ile birlikte süper bir hız sunuyor.Bluetooth 4.0 ile kablosuz olarak diğer cihazlar ile yüksek hızda veri transferi yapabilirsiniz.Bu güçlü donanım şu andaki laptop ve ultrabook ile aynı donanıma sahip.

Panasonic 4K windows 8 tablet 720p video kaydı yapabiliyor.tablet 4K yüksek çözünürlükte ve güçlü bir donanma sahip olduğu için pil süresi 2-3 saat dayanabiliyor.Buda bir eksiklik olabilir zira tableti 2 saatte bir şarj etmek zahmetli olabilir.Yeni çıkan ultrabooklar ve tabletler 7-8 saat dayanabiliyor.

Panasonic 4K tablet bize USB 2.0 ve micro SD giriş yuvaları sunarak kolayca fotoğraflarımızı, videolarımızı ve müziklerimizi aktarmımızı sağlıyor.

Alttaki resimde görüldüğü gibi yan tarfında güç düğmesi, ses açıp kapama tuşu ve ekran kilitleme tuşları var ne kadar ince olduğu görünüyor.

Panasonic 4K tablet 2.4 gram ağırlığa ve 10.8 mm inceliğe sahip devasa 15:10 büyük ekranı ile büyülüyor.Tabiki bu tablet kullanım açısından taşınabilirmi oda zor görünüyor dışarıda falan kullanmak biraz zor olabilir.Yanında kalemi ile geliyor buda bize resim düzenleme yapacağımız zaman kalem görevi görüyor.

Panasonic tarafında henüz fiyatı açıklanmasada ortalama 2 bin TL civarında olabilir.Bu güçlü özelliklere sahip olan bir tablet bakalım ne satışa sunulacak.

Panasonic 4K Ultra HD Tablet Özellikleri

İşletim sistemi

Microsoft windows 8

İşlemci

İntel core i5 1.8 ghz

Grafik kartı

Nvidia geforce

Disk kapasitesi

128 Gb SSD

Ram

4 GB (16 GB) ‘ta kadar arttırılabilir.

Kablosuz bağlantı özellikleri

bluetooth 4 , wifi

Ekran çözünürlüğü

3840*2560 çözünürlükte 230 ppi 15:10 en boy

Ağılık

2.4 gram

  • İncelik

10.8 mm

Panasonic 4K tableti kablosuz fare ve klavye ile kullanabilirsiniz.HD video izlerken büyük ekranın keyfini çıkarabilirsiniz.Tabiki bu dev tableti dışarıda kullanmak veya taşımak zor olabilir kullanıcıya bağlı bir durum tabiki çıktığı zaman daha iyi bilgiler verebiliriz.