Parmak izi Sensörlü En iyi Akıllı Telefonlar

1

Son teknoloji akıllı telefonlarda kullanılan kilit açma yöntemi olan Parmak izi şifrelemesine sahip akıllı telefonları sıralıyoruz.

Akıllı telefonlardan ziyade Android ve İOS işletim sistemi ile birlikte ve daha sonra windows phonela gelen akıllı telefonlarda güvenlik amaçlı bir çok şifreleme uygulaması kullanılıyor. 4 haneli PIN şifrelemesi, yüz kilidi güvenliği, yüz ve ses güveniliği, model ve yüksek güvenlikli şifre yöntemleri bulunmaktadır. Ancak yeni çıkan akıllı telefonlar ile birlikte yeni parmak izi şifrele yöntemi kullanımı yayılıyor. Üst seviye akıllı telefonlarda bulunan Parmak izi sensörü yüksek güvenlik sağlamaktadır.

Başlarda biraz endişe yaratan parmak izi sensörü güvenliği artık yaygın olarak kullanılıyor. Hem telefonumuzu daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde açmamızı sağlıyor. Sizde hem güvenliğinize ve hıza önem veriyorsanız parmak izi sensörlü akıllı telefonları tercih etmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Pili En uzun Dayanan 5 Akıllı Telefon

Peki üst seviye akıllı telefonların hangilerini tercih etmek gerekiyor. En iyi parmak izi sönsörü hangi telefonda bulunuyor. Üst seviye en iyi akıllı telefonlarda bulunan Akıllı telefonlar hangileri olduğuna yakından bakalım. İlk önce İphone ve daha sonra Android telefonlarda çıkan parmak izi sensörü güvenliği ile gelen üst seviye akıllı telefonlar.

İphone

İlk sıramızda tabiki İphone akıllı telefonları bulunuyor. Güncel olarak İphone 6S modeli en iyi parmak izi sensörüne sahip akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor. İphone telefonlar ile karşımıza çıkan parmak izi sensörü güvenliği İphone 6S modeli ile en iyisi diyebiliriz. Hızlı İOS işletim sistemi ve parmak izi sensörü ile anında tepki veriyor. İphone 5S, İphone 6, İphone 6Plus, İphone 6S ve İphone 6S Plus modellerinde parmak izi sensörü kullanılıyor.

Samsung

Samsung parmak izi sensörünü Galaxy S6, S6 edge, Galaxy Note 4, Galaxy Note 5 ve Galaxy S5 modellerinde kullanılıyor. Samsung’un parmak izi sensörü İphone ile hemen hemen aynı hız sonuçlarına sahiptir. Samsung’un parmak izi sensörü yakın gelecekte mobil telefonumuz ile internetten yapılacak alışveriler içinde kullanılabilecek.

HTC

HTC M9+ akıllı telefonu parmak izi okuyucusu İphone kadar hızlı parmak izi okuyucusu bulunuyor. HTC hayranlarının uzun süredir beklediği parmak izi okuyucusu One M9+ ile cebimize giriyor.

Meizu

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Meizu MX4 Pro modeli güçlü donanım özelliklerinin yanı sıra geliştirdiği mtouch sayesinde ıslak parmakları dahi algılayabilen parmak izi okuyucusu bulunuyor.

Huawei

Huawei Ascend Mate 7 phablet modeli dünyada pek fazla olmasada parmak izi sensörü ile karşımıza çıkıyor. Büyük ekran ve güçlü işlemcisi ile gelen Ascend Mate 7 hızlı parmak izi okuyucusu ile bir çok telefona fark atıyor.

Oppo

Oppo dönebilen kamersı ile en çok dikkati çeken telefonlardan biridir. Bunun yanında parmak izi okuyucusu ile adından söz ettiriyor. Parmak izi okuyucusu olmasa bu telefon ancak kamerasından dolayı satın alınabilir.