PlayStation 4 Yeni Oyun Kumandası DualShock 4

0

Sony dün gece PlayStation etkinliğimde yeni oyun konsolu PlayStation 4’ün DualShock 4 oyun kumandasını tanıtı.


DualShock 4 yeni tasarımında daha şık bir görünüm elde etmiş.R2 ve L2 tuşlarının tasarımı güzel olmuş.Sony bu değişiklikle oyunlarda daha iyi daha kullanışlı bir kumanda yapmış.

DualShock 4 kumanda hareket algılayıcısı, mikrofonu, kulaklık girişi ve paylaş düğmesi ile yeni eklenen özellikleride göreceğiz.Hareket algılayıcı özellik PS move ile aynı özellikleri bizlerle paylaşacak.Oyunlarda nasıl kullanılacağını bekleyip göreceğiz.Online oyunlarda bu kumanda çok işimize yarayacak gibi gözüküyor.

DualShock 4üzerinde bulunan paylaş yuşu ise oyunları sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarımızla paylaşmamıza ve oyun içi videoları kaydetmemize yarayacak.Arkadaşlarımızıda online oyunlara davet etmek için rahat ve kolay bir kullanım sunacak.

DualShock 4 ön tarafındaki renkli dokunmatik bölümü ile daha güzel bir görünüm elde etmiş.Bu renkli ekran için birde kapatma fonksiyonu yapsalar güzel olabilir zira youn oynarken bazı kullanıcılar rahatsız olabilir.Sony bu düşünmesi gerek sadece güzel görünsün diye bir tasarım yapmazlar heralde.

Mikrofon ve kulaklık girişleri ilede rahatça kulaklığımızı ve mikrofonumuzu kullanmamıza yardımcı olacak en güzel özelliklerden birisi.