Android İçin En Popüler Sosyal Ağ Uygulamaları

0

Bir zamanlar chat programları ile iletişime geçen insanlar şimdi ise bir çok sosyal platformla birlikte tüm dünya ile iletişime geçiyor. Tabiki sosyal ağların ilki ve öncüsü olan facebook ile birlikte gelen sosyal birleşme ile artık sınırlar kaldırıldı. Akıllı cihazlarda bu işte büyük etkisi bulunuyor. Sosyal ağlara en çok akıllı telefonlarla giriyoruz.

Peki en çok hangi uygulamaları kullanıyoruz. Şimdi sizlere Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonların en çok kullanılan sosyal ağ uygulamaları hangileridir. Sosyal ağ uygulamalarında en çok hangisi kullanılıyor. Popüler olan ve bilmediğiniz uygulamalar ile sosyal ağlarda yeni arkadaşlıklar edinin.

Facebook

Facebook dünyanın en büyük ve ençok kullanılan sosyal ağıdır. Şu anda dünyada 1 milyardan fazla üyesi olan türkiyedede 30 milyonu akın kullanıcısı ile artık hayatımızın bir parçası olduFacebook’u aslında fazla anlatmaya gerek yok zaten herkesin bir facebook profili var ama biraz iyi kötü bahsedelim.

Facebook’ta Arkadaşınızın neler yaptığını, durum güncellemelerini, fotoğraflarını videolarını kısacası paylaşıma açtığı tüm medya içeriklerini görebilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızda sizin neler paylaştığınızı görür.Arkadaşlarınıza kısa mesajlar gödererek özel konuşöa imkanıda sunarken görüntülü görüşmede yapabilirsiniz. Facebook ve android oyunları ile arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınızın doğum gününü, evlilik davetiyelerini facebook’tan görebilirsiniz.

Facebook kullanımında dikkat edilmesi gerekenler: Herşeyi paylaşıma açmanız iyi olmadığı gibi bana bir şey olmaz demeyin. Mutlaka gizlilik ayarlarında hangi fotoğraflarımı, videolarımı ve nerede olduğum gibi konum paylaşma gibi içeriklerinizi paylaşmak sakıncalı olabilir. Nelerin nasıl paylaşılacağını gizlilik ayarlarından yapabilirsiniz. Facebook herşeyimi gösteriyor paylşıyor demeyin. Herşey sizin elinizde sadece arkadaşlarınızla ve tanıdıklarınıza paylaşımlarınızı açarsanız daha iyi olacaktır. Facebook diğer sosyal ağlar gibi olmadığı için facebook sizin bir profilinizdir. Paylaşımlarınızada dikkat edin bi anlık kızgınlıkla yanlış şeyler paylaşmayın. Çünkü sizi takip edenler iyi niyetli olmayabilir. Facebook’ta herkesi takip etmeyin. Bir çok kız profillerinin aslında sahte olduğunu anlayabilirsiniz. Arkadaş sayısı normalden fazla ise 1000-2000 bin gibi arkadaş ekli ise bu sakıncalı olacağı için eklemeyin.

Facebook android uygulamasını indir

Google +

Google+ sosyal paylaşım ağlardaki en poüler sitelerden biridir. Facebook tarzı olsada daha modern bir yapıya sahip ve google alt yapısı ile donatılmış. Android telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflarınızı anında senkronize ederek google’ın bulut suncularına kaydeder ve yedek aldıktan sonra istediğiniz video’yu veya fotoğrafınızı anındapaylaşabilirsiniz.

Size özel slaytlar oluşturarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı anında düzelterek paylaşımdan önce kötü fotoğraflarınız düzeltebilirsiniz. Konuları ve alanları keşfederek insanlarla temas halinde olun. Facebook ile pek farkı olmayan google+ herşeyinizi yedekler ve gizli kalmasını sağlar ve sadece seçtiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Google+ android uygulamsını indir

İnstagram

200 milyondan fazla üyesi olan İnstagram facebook uygulasıdır. İnstagram facebook gibi arkadaşlarınızla değil sizi takip edenlerle birlikte paylaşımlar yapabileceğiniz bir sosyal platformdur.Burada yapacağını paylaşımlar ile yeni takipçi kazanabilirsiniz. İnstagram aslında fotoğraflara özel efektler ekleyerek paylaşım yapılabilme özelliği ile bir çok kullanıcının ilgisini çekiyor.

Facebook’un daha açık hali olduğu için gizlilik diye bir şey söz konusu değildir. Facebook’un en çok eleştirildiği gizlilk konusu facebook’u harekete geçirdi ve instagram ile herşeyi paylaşıma açıyor. Bunun bilincinde olmanız gerekiyor.

Android instagram uygulamasını indir

Twitter

Twitter tüm dünyanın kullandığı en sosyal ağıdır. Haber siteleri, spor siteleri, arkadaşlık siteleri dipğer sosyal ağlarında takip ettiği bir platform olan twitter ile herkese sesinizi duyurabilirsiniz.

Twitter’da dünyanın tüm liderlerine, ünlülerine yada herhangi bir kullanıcı ile iletişime geçerek konuşabilirsiniz. #rooteto #hosteva gibi hashtag kullanılarak twitt’lerinizi daha çok ön plana çıkabilirsiniz. Kendinizi ifade etmek ve popüler twit’lerde çıkmak için hashtag kullanın. Arkadaşlarınızın twit’lerini retwit ederek paylaşabiliriniz.

Twitter android uygulaması indir

Snapchat

Snapchat sosyal ağ’da ise instagram’a göre fotoğraflarınıza çok daha fazla efekt özelliği bulunuyor. Snapchat’in diğer uygulamalardan farkı sizi takip eden yadan aradaşlarınızın ile yapacağınız paylaşımların belirli bir süre kalmasıdır adından silinir. Örnek bir fotoğraf çektiniz ve bu fotoğrafın sizi takip edenlerin ne kadar süre ile 3 veya 5 saniye gördükten sonra paylaşımdan silinecektir. Paylaşımınıza tıklayarak ayarladığınız saniyeye kadar görülebilir.

Snapchat android uygulaması indir

Tinder

Tinder ilginizi çekebilir çünkü çalışma matığı erkekseniz sadece kızların profilini, kız iseniz sadece erkeklerin fotoğrafını görebilmenizdir. Eğer bir profili beğenirseniz ve karşıdaki kişide sizi beğenirse sohbet edebilirsiniz. Eğer karşı tarafın profilindeki resimlerini görmek istiyorsanız sizde proflinze fazladan resim eklemeniz gerekir. yoksa sadece profil fotoğrafını görebiliiniz.

Tinder android uygulamasını indir

Hot or Not

Hot or not uygulaması tinder’a nazaran popüler olmakla alakalıdır. Ancak aynıdır çünkü beğendiğiniz kişi sizi beğenirse sohbet konuşmas yapabilirsiniz. Eğer sizi beğenen çok kişi olursa profilinizde o kadar popüler olarak görülürsünüz. Facebook ile giriş yaparak en güzel fotoğraflarınızı koyup popülerliğinizi arttırabilirsiniz. En yakınınızdaki kişileri sıralama özelliğide bulunuyor. Arkadaşlık flört uygulaması ile yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Hot or not android indir

Vine

Vine aslında youtube ve twitter tarzı bir sosyal ağ platformudur. Yani paylaşım yapabilmeniz için 6 saniyelik videolara ihtiyacınız varsır. Telefonunuzun kamerası ile 6 saniyelik videolar çekerek sizi takip edenlerle paylaşarak eğlenceli videolar izlettirin izleyin. Diğer beğendiğiniz vine videolarını arkadaşlarınız ile paylaşarak daha aktif olun.

Vine android uygulaması indir

Swarm

Foursquare’in yeni uygulaması Swarm uygulaması ile daha rahat bulaluşmak için bulunduğunuz ortamı vaya mekanı check-in yaparak arkadaşlarınıza nerede olduğunuzu ve nasıl eğlendiğinizi paylaşabilirsiniz. Yada arkadaşlarınızla birlikte bir mekanı check-in yaparak ne kadar güzel vakit geçirdiğinizi ve mekanın nasıl olduğunu gösterebilirsiniz.

Swarm android uygulaması indir