WordPress Etiket Bulutu nasıl kullanılır?

0

Merhaba arkadaşlar bugün hem WordPress ile ilgili bir şey öğreticem birde SEO Tekniği vericem. Etiket bulutu dediğimiz sistem yani tüm içeriklere girdiğiniz tüm etiketlerin bir arada bulunduğu yer. En populerlerin daha kalın az populer olanların daha ufak göründüğü bir kısım olarak düşünün. Bu populerlik ne kadar kullandığınıza göre değişiyor.

https://4.bp.blogspot.com/-P-TW_OCoOwY/T4V4aRRx3PI/AAAAAAAAGyY/boYN8WkZ7TM/s1600/seo-etiket-bulutu.gif

WordPress Tag Cloud

WordPress kullanıcıları bunu genelde sidebar kısmında kullanırlar bunun için fazla kod ihtiyaç kalmaz çünkü sidebar yani yan menü yönetiminde “Etiket Bulutu” otomatik bar. Ancak bunu farklı yerlerde kullanmak isteyen kullanıcıların olduğunu düşünürsek bu kodu bilmemiz lazım. 🙂

Etiket bulutunun nerede görünmesini istiyorsanız alt kısıma o kodu ekleyin.


<?php wp_tag_cloud(''); ?>

SEO Açısından Önemi nedir?

Bu tip etiket bulutları web sitelerin anahtar kelimelerini bir nevi temsil ederler ve arama motorunda sizi üst sıralara çıkarmaya yarar. Etiketlerde yapılan en büyük yanlış ise etiketleri 2 kelimeden uzun girmektir. Yani “root eto” doğru bir etikettir, “toot eto site” doğru bir etiket değildir. Ancak içeriklerde 1 veya 2 tane 3 kelimelik kullanılabilir.

WordPress Kullanıcıları etiketleri sistemde meta keywords olarak kullandığı içinde arama motorlarında üst sıralara çıkıyor.