Uzak Masaüstü Programı Teamviewer Nasıl Kullanılır ? 1

Bilgisayarınıza her yerden uzaktan bağlanmak için ücretsiz bir program arıyorsanız Teamviewer tam size göre bir yazılımdır. Bilgisayarınıza Mobil cihazınızdan, işyerinizden, internet cafe’den veya herhangi bir yerden bağlanmak için ideal bir programdır.

Bilgisayarınıza veya arkadaşınızın bilgisayarına güvenli ve kolay bir şekilde bağlanabilmenizi sağlayan Teamviewer kişisel kullanım için kesinlikle ücretsiz’dir. Ücretli sürümüde var ancak kurumsal firmalar için kullanılıyor ama ücretsiz sürümü sizin işinizi çok rahat görecektir. Teamviewer ile bilgisayarınıza Android, İOS, Windows ve Mac gibi cihazlardan bağlanabilirken antivirüs programını ve güvenlik duvarını dahi devre dışı bırakmanıza gerek yoktur. Teamviewer ID ve şifre ile bağlanabilirken teamviewer’ı kurduktan sonra size ID ve şifre verir. Bu bilgiler sayesinde karşı taraftaki bilgisayara girebilirsiniz. Size verilen şifreler bilgisayarınızı kapatıp açtığında değişeceği için teamviewer’da sabit şifrede oluşturabilirsiniz. Teamviewer’a kendinizi kaydedip oturum açın ve özel şifrenizide girdikten sonra İD ve şifre yerine otomatik giriş yaparak bilgisayarlarınıza bağlanabilirsiniz. En güzel özelliklerinden biriside görüntü ve ses aktarımı yapabiliyor olamasıdır. Karşı tarafla teamviewer ile sohbet ederken birbirinizi görebilirsiniz.

Teamviewer Özellikleri

İşlemler sekmesi : işlemler sekmesinden karşı taraftaki bilgisayarı yeniden başlatabilir, kilitleyebilir, görev yöneticisini başlatabilirsiniz. Hızlı bir şekilde karşı tarataki bilgisayarda (yön değişikliği) ile bilgisayarınıza bağlanabilir.

Windows 8 menü çubuğu : Başlangıç, Uygulama komutları, Düğmeler ve Uygulamalar arası geçiş yapma özellikleri bulunuyor.

Görünüm sekmesi : Görünüm sekmesinde ise teamviewer ile ilgili bağlatı ayarları bulunuyor. Yavaş ve Hızlı internet bağlantılarına göre ayarlar yapabilirsiniz. Eğer hızınız düşük ise bir çok özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Hızınız yüksek ise yüksek ayarlara alarak optimizasyonu ien iyi kalitede alabilirsiniz.

Ses-Video : Görüntülü görüşme yapmanıza olanak sağladığı gibi karşılıklı olarak bilgisayarlarınızın seslerini duyabilirsiniz.

Dosya Aktarımı : Karşılıklı olarak bilgisayarlarınızın dosyalarına erişerek dosya transferi yapabilirsiniz.

Ekstralar : Başka bir arkadaşınızı davet edebilir, ekran görüntüsünüz alabilir, sistem ve bağlantı bilgilerini alabilirsiniz.

Uzaktan Güncelleme : Karşı taraftaki teamviewer programını güncelleştirmenize olanak sağlar.

Teamviewer Kullanımı

Teamviewer kullanmak için ilk önce kurulum işlemini yapalım. Kurulum çok basit bir şekilde olduğu için zorlanmayacağız üstteki linkten kurulum dosyasını indirelim. İlk önce indirdiğimiz kurulum dosyasına tıkladığımızda Nasıl devam etmek istersiniz sorusuna Kur diyerek işaretleyelim. Nasıl kullanmak istediğinizi sorusuna Kişisel ticari olmayan kullanım diyerek bitir diyelim ve kurulumu tamamlayalım.

Burada kurulumdan sonra neler yapabileceğinize dair kısa bilgilendirelim. Sol taraftaki teamviewer karşı taraftaki bilgisayarın ID’si ve şifresini görüntülüyoruz. Sağ taraftaki bilgisayarımıza karşı tarafın İD’sini girdikten sonra kontrolleri yaparak şifreyi isteyecektir. Açılan küçük kutucuğa şifremizi girerek karşı taraftaki bilgisayara bağlanabiliriz.

İLGNİZİ ÇEKEBİLİR :Bilgisayarınızı Yet Another ile Virüslerden ve Gereksiz Dosyalardan Kurtarın

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pocket Nedir? Nasıl Kullanılır? 0

Bu yazımızda sizlere Pocket nedir?, Nasıl kullanılır? ve kimlerin işine daha çok yarayacağını yazacağım. Poket’in ingilizce kelime olarak Cep anlamına gelmektedir.

Pocket Nedir?

Pocket’in kısaca tanımını yapmak gerekirse internette beğendiğimiz makaleleri kaydetmemize ve daha sonra çevrim dışı bile okumamıza yardımcı oluyor. Pocket sistemi Android, İOS uygulamaları ve web tarayıcılarında eklentiler ile birlikte çalışıyor. İnternette gezinirken bir yazı beğendiniz ve kaydetmek istiyorsunuz. Beğendiğiniz yazıları Pocket hesabınıza göndererek daha sonra okumanıza yardımcı oluyor. Kaydettiğiniz makaleleri internetiniz olmasa bile çevrim dışı olarak okumanıza olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Pocket Nasıl Kullanılır?

Pocket uygulamasını kullanmak için ilk önce altta verdiği bağlantılardan akıllı telefonunuza uygulamayı ve web tarayıcınıza Pocket eklentisini kurmanıza gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra isterseniz üye olup devam edebilir isterseniz de Google hesabınızla giriş yaparak devam edebilirsiniz. Web tarayıcınıza yükleyip giriş yaptıktan sonra tarayıcınızın sağ üst tarafına Pocket iconu gelecektir. Bundan sonraki işle daha kolay artık İnternette beğendiğiniz bir sayfaya girin ve sağ üstteki pocket ikonuna tıklayın. Artık o makale veya sayfayı istediğiniz yerde telefonunuzda dahi olmak üzere çevrim dışı olarak görüntüleyebilirsiniz. Android ve İOS telefonunuzla da beğendiğiniz makaleleri kaydederek Pocket hesabınızla istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yeşil Dedektör Uygulaması ile “Dumansız Hava Sahası”nı İhlal Edenleri Şikayet Edin

Pocket İndir

Android

İOS-iPhone

Chrome

Opera

Firefox OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Firefox OneTab eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi birleştirebilirsiniz. Çok sekme karmaşasından kurtulmak ve daha kolay bir kullanım imkanı yakalamak istiyorsanız bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız.

Firefox OneTab eklentisi ile açtığınız 30-40-50 ne kadar açık sekmeniz olursa olsun hepsini tek bir sekme altında kapatmadan topluyor. Bir liste halinde karşınıza çıkan sekmelerinizi yönetmek çok daha kolay oluyor. Ayrıca bu eklentinin bir diğer güzel özelliği ise %95 oranında ram kullanımını düşürmesidir. Çok sekme açtığınızda ram kullanımınızda artacaktır. Ancak bu eklenti sayesinde bellek kullanımını da düşürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Firefox OneTab İndir

Most Popular Topics

Editor Picks