MENU

NFC nedir ? Ne işe Yarar ?

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Teknoloji » NFC nedir ? Ne işe Yarar ?
NFC nedir ? Ne işe Yarar ?

NFC çoğu akıllı telefonda bulunsada bir çok insanın bu özelliğin ne işe yaradığını bilmiyor. NFC’nin ne olduğunu ve ne işe yaradığına yakından bakalım.

Near Field Communication yani NFC olarak ingilizce kısaltması olarak bilinen teknolojinin türkçesi Yakın Alan İletişim teknolojisidir.

NFC artık kredi kartları, toplu taşıma kartları ve diğer kartlı ödeme sistemlerinin yerini alabilecek büyük bir teknolojidir. NFC destekli akıllı cihazınızla market’ten alış veriş yaparken, toplu taşıma araçlarına binerken ödemeleri akıllı telefonumuzla hızlı bir şekilde yapabileceğiz. Apple Pay ve Samsung Pay gibi mobil ödemelerinizi yapacağınız sistemler Amerika başta olmak üzere bazı ülkelerde kullanılan sistem ülkemizde de yakında kullanılmaya başlanacak.

Hayatımızı kolaylaştıracak bu sistem artık kartlara ihtiyaçduymadan kullanabileceğimiz daha akıllı bir sistem olacak.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.