MENU

Samsung Hatalı Sollamanın Önüne Geçiyor

Anasayfa » Teknoloji » Samsung Hatalı Sollamanın Önüne Geçiyor

Samsung bir ilke imza atarak Samsung Tırlarına hatalı sollamalara karşı güzel bir önlem aldı.

Güney koreli teknoloji devi Samsnug dünya üzerindeki Samsung Tır‘larına hatalı sollayan diğer araçları için önlem aldı. Samsung Tır’larının ön tarafına kamera ve arka tarafına TV yerleştirdi. Bunun tek amacı arka taraftan gelen araba kullanıcılarının Samsung Tır’ının ön kamerası ile karşı şeritten gelen arabaları arka taraftaki TV’ye görüntüsünü aktarıyor. Böylelikle Arka taraftaki arabalar hatalı sollamalara karşı güvenli geçmeleri için karşı şeritten gelen araçların görüntüsünü aktarıyor. Umarız tüm tır’larda böyle bir teknoloji kullanılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Euro Truck Simulator 2 Tır Sürme Oyunu

Zira tır’ları geçerken çoğu araba kullanıcısı sıkıntı yaşıyor. Özellikle tek şeritli yollarda işe yarayacak güzel ve Güvenli bir önlem. Samsung tarafından yapılan bu güzel adım umarız tüm Tır’larda ve büyük arabalarda kullanılır. Samsung’a bu düşünceli davranışı için teşekkğr ederiz.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.