MENU

Yeni Kablosuz Bağlantı Standardı W-Fi HaLow

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Teknoloji » Yeni Kablosuz Bağlantı Standardı W-Fi HaLow
Yeni Kablosuz Bağlantı Standardı W-Fi HaLow

Yeni kablosuz bağlantı standardı WiFi HaLow hayatımızı dahada kolaylaştıracak.

Modem üzerinden bağlandığımız kablosuz bağlantı Wi-Fi 802.11ac standardı ile kullanılıyor. Ancak Yeni Wi-Fi HaLow ile bu standard artık 802.11ah olarak karşımıza çıkıyor.

Wi-Fi 802.11ah standardı daha fazla geniş alanda çekebilecek. Ayrıca Wi-Fi bağlantısının duvardan geçişinide kolaylaştıracak. Wi-Fi 802.11ah standardı 2.4 GHz, 5 GHz ve 900Hz bandında çalışacak. Yani geriye dönük eski cihazlarıda destekleyecek. Ayrıca yeni standard enerji tasarrufuda yapabilecek. İnterneti kullanırken akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz ve Laptop PC’lerimiz daha az enerji tüketecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android’de ‘Kalkmayan’ uygulamaları Hemen Kaldırın

Bu yıl içerisinde çıkması beklenen 802.11ah standardına sahip olmak için cihazlarınızında bu standardı destekliyor olması gerekiyor.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.