2 Bin Beygirlik Dünyanın En Hızlı Arabası Trion Nemesis

0

Uzun süredir dünyanın en hızlı arabası olarak tahtta duran Bugatti Veyron‘nun yeni rakibi Trion nemesis olacak. Otomobillerin kralı olacak olan 2 bin beygir’lik twin turbo V8 motoru ile Trion nemesis süper arabaların kralı olacak. Henüz geliştirme aşamasında olan Trion nemesis 2015 yılında prototipi tanıtılacak.

2015 yılında iddialı proje olarak görünen Trion nemesis bir aksilik olamaz ise 2016 yılı gibi görücüye çıkacaktır. Trion nemesis şuanda kağıt üzerinde dünyanın en güçlüsü olarak görünüyor. Bugatti Veyron‘nun iki katı motor gücüne sahip arabanın 9 litrelik motorun 0’dan 100 km hıza sadece 2.8 saniye gibi mini bir saniyede çıkıyor. Trion Nemesis maksimum hızı saatte 450 km hızın üzerine çıkması bekleniyor. Trion Nemesis’de sürüş yüksekliği, süspansiyon ayarları, egzoz sesi ve devir limiti gibi özelliklerin ayarlanabileceği bir Predatör modu olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Bugatti veyron en hızlı araba ve 20 Resim

2 bin beygir’li araba sürücüsüne 8 vitesli ileri şanzımanı sunarken hafif karbon fiber gövdesi ile rüzgara karşı dayanıklıdır. 2016yılında üretime geçecek otomobil trion nemesis 50 adet üretilecek. Trion nemesis’in fiyatı ise 1 milyon dolar olacağı belirtiliyor. Ülkemizde vergilerin yüksek olduğunu düşünürşek türkiye fiyatı belli olmasada vergiler dahil fiyatı katlanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Kaslı Amerikan Arabası Equus Bass 770

Trion nemesis siya modeli ile harika görünüyor.

Trion nemesis işte karbon fiber yapısı ile hafif ve güçlü