Uber Nedir? Ne işe Yarar?

0

Tüm dünya gittikçe popüler olmaya başlayan Uber nedir? ne işe yarar? bilmeyenler için kısaca açıklayacağım.

Uber’i kullanmadım ancak Uber hakkında topladığım bilgileri sizlerle paylaşacağım. Uber’in ne olduğunu, Nasıl kullanıldığını sizler için açıklayacağım.

Uber Nedir?

Uber akıllı telefon kullanan insanların ayaklarına hemen araba, tekne, yat gelmesini sağlıyor. Sizde ayağınıza, normal bir araba yada lüks bir araba gelmesini istiyorsanız Uber’i hemen kullanmanız gerekiyor. Yada ayağınıza güzel bir tekne çağırabiliyorsunuz.

Uber Nasıl Kullanılır?

Uber akıllı telefonlara yüklenen Uber uygulaması üzerinden çalışmaktadır. İOS, Android ve Windows Phone yüklü akıllı telefonunuza Uber’i yükleyerek ayağınıza özel lüks bir araç çağırabilirsiniz. Uber uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek Facebook yada Google hesabınızla giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sizden kredi kartı bilgilerinizi isteyecektir. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra işlemimiz tamamlanıyor.

Neden Kredi Kartı Bilgilerini Giriyoruz

Kredi kartı bilgilerimizi girmemizin sebebi Uber ödeme sisteminin akıllı telefon üzerinden olmasıdır. Uber ile nakit olarak ödeme yapılmamaktadır. İşiniz bittikten sonra ödeme kredi kartından şöförün hesabına geçiyor. Ödeme’nin %20’lik kısmını Uber kendisi için alıyor.

Uber İndirme Bağlantıları

Uber Nasıl Şöför Olunur?

  • Sabıka kaydı olmayanlar Uber şöförü olabilir.
  • Ulaştıma bakanlığından lisanslı araç kullananlar
  • Uber Şöförü olmak için Kaydol bağlantısına tıklayarak istenilen belgeleri edinmeniz gerekiyor.
  • Bu arada Uber’de puan sistemi bulunmaktadır. 5 üzerinden puanlama sisteminde 4,4 altında puan alan şöförlerin işine son veriliyor.