UnRarX ile Mac Bilgisayarda RAR Arşivlerinizi Açın 0

Mac bilgisayarınızla RAR arşivlerinizi kolaylıkla açabileceğiniz program UnRarX hemen indirin ve arşivlerinizi açın.

Mac için RAR aşivi açma programı ile tüm RAR arşivlerini tek seferde açabilmenize yarayan kullanışlı bir programdır. Kullanışlı arayüzü ile rar arşivlerini kolaylıkla açar. Hızlı bir şekilde rar dosyalarını açan program tüm eski Mac bilgisayarlarda çalışabilmektedir. Dosyaları açmak için ayıkla diyerek yada rar arşivine tıklayarak istediğiniz dosyaları sürükle bırak yaparak ta alabilirsiniz. Türkçe dil desteği bulunmasada dosyaları çıkartmak için UnRarX arşiv açma programını indirerek arayüzün sağ üst tarafındaki Extract butonuna tıklayın ve tüm rar arşini açın. Eğer şifre konulmuşsa rar arşivine üstteki Password bölümüne şifreyi girerek rar arşivini açabilirsiniz.

Windows’taki Winrar programı ile aynı görevleri yapsada winrar’a göre eksi yanları bulunuyor. UnRarX rar arşivlerini açsada eksi yanlarından biri rar arşivi oluşturamamasıdır. UnRarX programının diğer bir eksi yan bozuk rar arşivlerini düzeltememesi. Bu iki eksi yanına rağmen güçlü bir RAR aşiv açma programının UnRarX  2.2 sürümü ile bilgisayarınıza indirerek kullanabilirsiniz.

UnRarX Mac İçin RAR Arşiv Açma Programı

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

Pocket Nedir? Nasıl Kullanılır? 0

Bu yazımızda sizlere Pocket nedir?, Nasıl kullanılır? ve kimlerin işine daha çok yarayacağını yazacağım. Poket’in ingilizce kelime olarak Cep anlamına gelmektedir.

Pocket Nedir?

Pocket’in kısaca tanımını yapmak gerekirse internette beğendiğimiz makaleleri kaydetmemize ve daha sonra çevrim dışı bile okumamıza yardımcı oluyor. Pocket sistemi Android, İOS uygulamaları ve web tarayıcılarında eklentiler ile birlikte çalışıyor. İnternette gezinirken bir yazı beğendiniz ve kaydetmek istiyorsunuz. Beğendiğiniz yazıları Pocket hesabınıza göndererek daha sonra okumanıza yardımcı oluyor. Kaydettiğiniz makaleleri internetiniz olmasa bile çevrim dışı olarak okumanıza olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Pocket Nasıl Kullanılır?

Pocket uygulamasını kullanmak için ilk önce altta verdiği bağlantılardan akıllı telefonunuza uygulamayı ve web tarayıcınıza Pocket eklentisini kurmanıza gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra isterseniz üye olup devam edebilir isterseniz de Google hesabınızla giriş yaparak devam edebilirsiniz. Web tarayıcınıza yükleyip giriş yaptıktan sonra tarayıcınızın sağ üst tarafına Pocket iconu gelecektir. Bundan sonraki işle daha kolay artık İnternette beğendiğiniz bir sayfaya girin ve sağ üstteki pocket ikonuna tıklayın. Artık o makale veya sayfayı istediğiniz yerde telefonunuzda dahi olmak üzere çevrim dışı olarak görüntüleyebilirsiniz. Android ve İOS telefonunuzla da beğendiğiniz makaleleri kaydederek Pocket hesabınızla istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yeşil Dedektör Uygulaması ile “Dumansız Hava Sahası”nı İhlal Edenleri Şikayet Edin

Pocket İndir

Android

İOS-iPhone

Chrome

Opera

Most Popular Topics

Editor Picks