Web Sitenizi daha hızlı yapın. 0

Google sayesinde websitenizin ne kadar hızlı olduğunu öğrenmekten öteye gidebilir ve sitenizi nasıl dahada hızlandırabilirsiniz öğrenin.

http://www.oracledigital.com.au/wp-content/uploads/2011/06/google-page-speed.jpg

GooglePageSpeed

Page Speed Online

http://i1126.photobucket.com/albums/l618/rooteto/google20page20speed-1.jpg?t=1320307649

Sayfa Hızlandırma önerileri

Google’nin page speed sayfası önerilerde bulunuyor. Web sitenizi dahada hızlandırmak için ipuçlarıda diyebiliriz. Gzip sıkıştırmalarının üzerinde duruyor Google. CSS import kullanmaktan kaçınmamızıda söylüyor bilginize 🙂

http://i1126.photobucket.com/albums/l618/rooteto/google20page20speed2.jpg?t=1320307646

Geek ve Nerd Nedir? Kimlere Denir? 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımızda Geek ve Nerd nedir? ve kimlere bu sıfat verilir bunları açıklayacağım.

Öncelikle bu terimler Amerikan kültürüne sahip gençleri sınıflandırılmasında kullanılan Geek ve Nerd gibi iki terim bulunuyor. Bu terimler aslında Türkçe’de Asosyal ve İnek olarak şeklinde yorumlanabilir. Bu iki sıfatı taşıyan insanlar genellikle ergenlik sürecinde yaşıtlarının ilgisini çekmeyecek şeylerde çok fazla bilgisi olan insanlardır. Aslında bu sıfatlar hakaret olarak söylenir. Peki Geek ve Nerd tam olarak nedir? kimlere denir? ve kökenleri nereden gelmiştir? bunlara bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Etkili Hikaye Anlatmak İçin Animasyonlu Harita Yolu

Geek Nedir?

Bu tip insanlar Asosyal olarak bilinsede zeki olarak bilinir. Kendileri Teknoloji ile alakalı her türlü konuda bilgi sahibi olaması yani teknoloji danışmanı, işlerinde başarılı, acayip insanlara denir. Genellikle Mac pc kullanırlar. Geek’in kökenine bakacak olursak eskiden sirkte çalışan yetenekli insanlara küçük düşürücü söylenirdi. sirk hayvanı gibi farklı anlamlarda taşırdı bu terim.

Nerd Nedir ?

Bu tip insanlar ise Geek’lerin aksine Mac yerine PC kullanırlar. Daha çok içine kapanık, genellikle mühendis, yazılım ve fantastik işlerle uğraşmayı seven insanlardır. Nerd ise Dr.seuss tarafından 1954’te bir makalede yazılmıştır.

Bu araştırma mastersinit.org tarafından hazırlanmıştır.

Need For Speed Most Wanted Ücretsiz İndir 0

Electronic arts’ın Need for speed most wanted oyun‘unu Origins üzerinden ücretsiz olarak indirmeye sundu. EA tarafından 2012 yılında çıkarttığı Need for speed most wanted 2012 artık internet üzerinden dijital olarak indirilebiliyor.

Need for speed most wanted hepimizin bildiği en popüler ve en çok oynanan araba yarışı oyunlarından biridir. Sokak yarışlarının lideri olan Need for speed most wanted tam sürümü Origins üzerinden ücretsiz olarak indirmeye sunuldu. Orjinal most wanted oyunu’nu oynamak isteyenler için kaçırılmayacak fırsattır. Need for speed most wanted ücretsiz indir ebileceğiniz oyunu Origin resmi sayfasından indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEEBİLİR: 2015’in En iyi Android Oyunları

Need for speed most wanted ücretsiz indir

Need for speed most wanted ücretsiz indir ip oynayabilmek için Origin programını yükledikten sonra most wanted’ı indirip ücretsiz oynayabilirsiniz.

Need for speed most wanted ücretsiz indir

Most Popular Topics

Editor Picks