Website Online Ekran Görüntüsü Alma

0

Merhaba arkadaşlar Online olarak kullandığım ctrlq’yu sizlere tanıtıcam yanında buna benzer diğer örnek siteleride tanıtıcam inş 🙂

Neden online resim çeken site kullanıyorum? Güvenmediğim birinin linkini oraya yapıştırıyorum siteye bakıp yorum atıp geçiyorum. Yada DNS değiştirdiğim zaman cacheden dolayı ben eski sunucuya bağlanıyorum sitenin düzgün açılıp açılmadığınıda buradan sorguluyorum. Yazıyorum siteyi hemen resmini alıyorum.

https://3.bp.blogspot.com/-QvfSzp5ZPJc/UUNrIX3cy2I/AAAAAAAAQaU/QEUlcYlLTyw/s1600/online-ekran+copy.jpg

Yukarıda yazdım ama liste yapmak istedim neden bu siteyi kullanırım?

  • Güvenmediğiniz kişilerin gönderdiği veya güvenmediğiniz linkleri ekleyin resim olarak siteye bakın.
  • Herhangi bir web sitenin boydan fotoğrafını çekebilirsiniz.
  • DNS Yönlenmesi yabancı ülkelerde hızlıca olduğundan dns yönlenmesini buradan ekleyerek deneyebilirsiniz. Yeni dns’leri hızlıca okuyor.
  • Reklamsız ve hızlı bir site.

CTRLQ Site Ekran Görüntüsü Alma

Diğer online araçlar ve programlar.

websitescreenshots.com – Bu bilgisayar programı indirin bilgisayarınıza web sitenin adını yazarak bilgisayarınıza resmi kaydedebiliyorsunuz.

browsershots.org – Bu sitede ise tarayıcı seçerek web sitenin resmini çekebiliyorsunuz buda bir alternatif. Ama hala yukarıdaki kullandığım daha iyi gibi gürünüyor.

webthumb.bluga.net – Çok önceden bunu kullanıyordum ancak artık yukarıdaki dahada tatmin etmeye başlayınca bluga’yı bıraktım. Ama daha öncedenki favorimde buydu.