WhatsApp ile Artık Arkadaşlarınıza Ücretsiz Arama Yapabilirsiniz 0

WhatsApp uzun süredir üzerinde çalıştığı Sesli arama özelliğini bazı kullanıcılarda deneme amaçlı aktif hale getirdiği. Standart telefon araması ile aynı olan WhatsApp arama özelliği internet üzerinden arama yaptığı için herhangi bir ücret ödemeden görüşme yapabilirsiniz.

WhatsApp sesli arama özelliği ile artık arkadaşlarınızla internet üzerinden paketiniz dahilinde veya Wi-fi üzerinden ücretsiz görüşme yapabilirsiniz. Eğer sizinde akıllı telefonunuzda sesli arama özelliği aktif olduysa istediğinz arkadaşlarınızı internet üzerinden bedava arayabilirsiniz. Normal telefona araması ile aynı olan WhatsApp sesli arama özelliği şuan bazı kullanıcılar için kullanıma sunulsada sesli arama özelliğini aktif etmeninde yolu var. Şuan sadece Android sistemli telefonlarda kullanılabilen WhatsApp sesli arama İOS ve Blackberry telefonlarda önümüzdeki haftalarda gelmesi gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : WhatsApp Web Uygulamasını Bilgisayarda Kullanma

WhatsApp sesli arama özelliğini Aktif Etme

WhatsApp sesli arama yapabilmek için WhatsApp uygulamanızı Google Playstore‘ dan güncel versiyonunu indirin. WhatsApp’ı güncel versinunun yüklediyseniz ve hala sesli arama özelliği neden gelmedi diye endişelenmeyin.  WhatsApp sesli arama özelliği davetiye ile yapıldığı için ancak aktif olan kullanıcılar sizi arayarak akıllı telefonunuzda çalışacaktır. Sesli arama özelliğinin aktif olduğu arkadaşlarınızın sizi bir kere araması yeterli olacaktır.

İphone ve Blackberry akıllı telefonlarda henüz aktif olmadığı için arasanızda fayda etmeyecektir. İlerleyen haftalardada İphone ve Blacberry telefonlarada sesli arama özelliği gelecek. Eğer arama yaprsanızda alttaki görselde olduğu gibi uyarı alacaksınız.

Windows’ta Sürücü Harfi Nasıl Değiştirilir? 0

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Windows’ta bulunan hard diskleriniz ve bölünmüş disklerin sürücü harfleri nasıl değiştirileceğini göstereceğim.

Genel olarak sistem diski “C” harfi atanmış olarak gelir. Sonrasında bilgisayarınıza taktığınız her disk sırası ile otomatik olarak harf atanarak gelir. Otomatik olarak atanan sürücü harflerini değiştirmek oldukça kolaydır. Windows’ta sürücü harfini değiştirmek fazla zamanınızı almaz. Windows sürücü harfini değiştirmek için PC’nizdeki disk yönetimi özelliğini kullanarak değiştirebilirsiniz. Hard disk sürücü yolunu değiştirmek, harf atamak ve kaldırmak için aşağıdaki yönergeleri izleyiniz.

İlk olarak altta bulunan görselde olduğu gibi “Bilgisayarım” simgesi üzerine sağ tıklayarak “Yönet”e tıklıyoruz.

Aşağıda açılan pencerenin sol altında bulunan “Disk yönetimi” sekmesine tıklayalım. Karşımıza bilgisayarımızda bulunan diskler çıkacaktır. Harf atanmış ve atanmamış hard disklerinizi burada görebilirsiniz. İstediğiniz hard diskinizin üzerine sağ tıklayıp “Sürücü harfi ve yolu değiştir” seçeneğini tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: e-Devlet ile İkametgah Belgesi Nasıl Alınır?

Karşınıza aynı sayfada farklı bir küçük pencere çıkacaktır. Burada seçmiş olduğunuz dik ile alakalı sürücü harfini değiştirme, kaldırma ve yeni harf atama seçenekleri gelecek. “Değiştir” seçeneğine yada diğer seçeneklere tıklayarak hard diskinize harf atayabilir yada istediğiniz seçeneği uygulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

iPhone 8 Çalışırken Görüntülendi 0

Apple’ın yeni iPhone’ları tanıtımını yapacağı güne sayılı günler kala iPhone 8 yada adı her neyse yeni çıkacak iPhone telefonun çalışırken görüntülenen videosu ortaya çıktı.

Şimdiye kadarki en gösterişli ve popüler telefon olacak gibi görünen iPhone 8’in sızdırılmış kısa videosu ile artık yayınlanan görsellerin doğruluğu kesinleşmiş oldu. Bir çok yeni özelliğe sahip olacak yeni iPhone‘un çalışırken ki videosunu aşağıdaki bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz.

 iPhone 8 Çalışırken Video İzle

Most Popular Topics

Editor Picks