Web siteniz için ücretsiz toolbar: Wibiya! 0

Wibiya web siteleri için ücretsiz toolbar özelliği sunuyor. Sosyal siteler Facebook, Twitter, Google vs. gibi siteleride toolbarda bulunduran bu site ayrıca kaç kişinin online olduğunu, sitede sohbet etme şansı vs. ösellikler sunuyor şimdi özelliklerini yazıcam gerçekten çok güzel bir toolbar ben kullanmıyorum çünkü toolbar sevmiyorum sevenler için süper….

http://cdn.wibiya.com/Graphics_Website/branding/newwibiya/wibiyaBarBigPic.jpg

Sayfa Görüntülenmenizi arttırın.

http://cdn.wibiya.com/Graphics_Website/branding/newwibiya/increaseEngHomeImg.png

Wibiya bu toolbar’ın web sitenizin sayfa görüntülenmesini artıcağı konusunda iddaa’da bulunuyor. Bence haklıda çünkü Facebook sayfalarınızdan gelicek ziyaretciler, Twitter’dan gelicekleride esirgememek lazım. Yani diğer sosyal sitelerdende web sitenize girişler artıcak ve buda sizin sayfa görüntülenmenizi arttırıcaktır.

Kişisel Tasarım

http://cdn.wibiya.com/Graphics_Website/branding/newwibiya/personalDesignHomeImg.png

Toolbar’ın bir çok görsel teması var yani istediğinizi seçebilirsiniz. Özelleştirme seçeneklerinin yanında zengin bir simge bankası bulunuyor. 43 farklı teması olduğunu söyleyebilirim 🙂

Kodlarla uğraşmaya gerek yok!

http://cdn.wibiya.com/Graphics_Website/branding/newwibiya/noCodeHomeImg.png

Wibiya sizin yani web site sahipleri için herhangi bir kodlarla uğraşmaması için örneğin WordPress için bir eklenti yazmış eklentiyi indirip, aktifleştirdikten sonra herşey tamam oluyor. Geri kalan tüm ayarları wibiya üzerinden yapabiliyorsunuz.

Website Chat entegrasyonu

http://cdn.wibiya.com/Graphics_Website/branding/newwibiya/webChatHomeImg.png

Yahoo, Myspace, Twitter ve Facebook siteleri üzerinden otomatik giriş yaparak site üzerinden chat yani sohbet edebilirsiniz. Böyle bir entegrasyonda yapılmış sitede çık duruyor.

Sağlam Analytics

http://cdn.wibiya.com/Graphics_Website/branding/newwibiya/analyticsHomeImg.png

Wibiya analistik’lerinin çok sağlam olduğu konusunda gerçekten iddaa’lı 🙂 Çünkü toolbar’ı kullandıktan 1 hafta sonra fark ediyorsunuz gerçekten analistik verilerini. Ben hiç kullanmadım nerden bunu yazabiliyorsun sakın demeyin ben kullanmıyorsam çevrem mutlaka kullanıyordur değilmi 🙂

Daha çok özelliğini yazmama sanırım gerek yok bir çok kullanıcısı olan bu siteye artık kayıt olabilirsiniz. Tabi beğendiyseniz yoksa sizde benim gibi toolbar’lardan nefret edenlerdenmisiniz?

Free Web Toolbar | Wibiya

Videolarda Yeşil Ekran Problemi Çözümü 0

Merhabalar, Geçenlerde Beyaz Show’u kaçırdığım için internetten izlemek istedim ve karşıma yeşil ekran problemi çıktı. Ama diğer bilgisayarımda bu hatayı vermiyordu ben çok üzerinde durmadan devam ettim videomu izledim. Ama video’dan sonra bu problemi çözdüm ve sizide bundan kurtarmak için yazıyorum 🙂

Videolarda yaşamış olduğunuz yeşil ekran problemini gidermeyi başardım. Altta söylediğim yöntemler ile 4-5 saniye içerisinde problemi giderebilirsiniz.

Türkçe flash player kullananlar için;

  • İzlemiş olduğunuz video’ya sağ tıklayıp “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • Donanım hızlandırma özelliğini etkinleştir” özelliği işaretlidir bu işareti kaldırın, kapatın ve sayfa yenileyin.
  • Probleminiz giderilmiştir.

İngilizce flash player kullananlar için;

  • İzlemiş olduğunuz video’ya sağ tıklayıp “Settings” sekmesine tıklayın.
  • Enable Hardware Acceleration” özelliği işaretlidir bu işareti kaldırın, kapatın ve sayfa yenileyin.
  • Probleminiz giderilmiştir.

Problemi anlatımla gideremeyenler için birde resimli anlatım yaptım.

Videolardaki Yeşil Ekran Problemi Resimli

Bu arada bu problem en çok Kanal D’nin sitesinde olmuş onuda belirtiyim 🙂

İzleyemediğiniz, Yeşil ekran gördüğünüz video üzerine gelin ve sağ tıklayıp “Ayarlar” kısmına tıklayın.

https://3.bp.blogspot.com/-_HVUXtOEDLs/VJsZWof3_1I/AAAAAAAAbXo/_VyuU-_wFdg/s1600/yesil-ekran-ayarlar.jpg

Daha sonra karşınıza gelen alandaki “Donanım hızlandırma özelliğini etkinleştir” özelliğini pasif yapmak için kutucuktaki işareti kaldırın ve kapatın.

https://3.bp.blogspot.com/-d7Az0SB1VYk/VJsZWVh-JeI/AAAAAAAAbXk/CCE2VVShr9Y/s1600/donanim-hizlandirma-ozelligi.jpg

Son olarak sayfa yenileyin.

https://1.bp.blogspot.com/-dsrN4_aj0D8/VJsZWaKATDI/AAAAAAAAbXs/5gr-7euiPj8/s1600/sayfa-yenileme.jpg

Bu arada problem için bilgisayarınızda codec yok deyip “K-lite codec” programını kurun yeter diyeni de gördüm ama öyle bir durum değil bu ama problemin ana kaynağını bulduğumda onuda yazıcam inşallah 🙂

Şu anda sadece problemi giderdik neden olduğunu ben bilmiyorum.

 

MSVCR100.DLL Hatası ve Çözümü 0

MSVCR100.DLL hatası genellikle bir program veya oyun kurulumundan sonra çıkan bir hatadır. Aslında hata demiyelimde eksik yüklenen bir dosya desek daha iyi olur. Msvcr100.dll programların yüklenmesi sonucunda çıkan bir sorun değil aslında oyunların kurulumundan sonra çıkan bir hatadır.

Msvcr100.dll sorunu nasıl çözülür ?

Msvcr100.dll sorunu‘nu çözmek için altta verilen linkten Msvcr100.dll dosyasını direk bilgisayarnıza indiriyoruz. Msvcr100.dll dosyasını kopyalayarak ” C:WindowsSystem32 ” klasörüne yapıştır diyoruz ve dosyamızı atıyoruz. Eğer işletim sisteminiz 64 bit ise Msvcr100.dll dosyasını ” C:WindowsSysWOW64 ” klasörüne yağıştırarak sorunu çözebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Bilgisayarınızı Hızlandırmak için Hangi SSD Alınmalı

Bir diğer yöntem ise açamadığınız oyunu veya programın simgesi üzerinde sağ tıklayarak dosya konumunu aç diyoruz ve Msvcr100.dll dosyasını bulunduğu dizine yapıştırıyoruz. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

Msvcr100.dll dosysını indir

Most Popular Topics

Editor Picks