Windows Live Messenger & Facebook Bedava indir 0

Windows Live Messenger gittikçe gelişen sosyal ağlar içinde kayboldu gibi gözüksede aslında kaybolmadı Windows live Messenger daha aktif kullanılmak için geliştirdiği yeni Facebook sistemi ile kesinlikle daha çok kullanılıcak.

http://cdn.computertipsfree.com/wp-content/uploads/windows-live-messenger-2011-user-interface-21.jpg

Windows Live Messenger indir

  • İşletim sistemi: Windows XP Service Pack 2 (yalnızca 32-bit sürüm), Windows Vista (32-bit veya 64-bit sürümler), Windows 7 (32-bit veya 64-bit sürümler) veya Windows Server 2008.
  • İşlemci: Windows 7 veya Windows Vista için 1 GHz veya daha hızlı; Windows XP için 800 MHz veya daha hızlı.
  • Bellek: Windows 7 veya Windows Vista için 512 MB RAM; Windows XP için 128 MB (256 veya üstü önerilir).
  • Çözünürlük: En az 1024 x 768
  • Internet bağlantısı: Internet işlevselliği için çevirmeli veya geniş bant Internet erişimi gerekir (ayrı olarak sağlanır). Şehiriçi veya şehirlerarası ücretler uygulanabilir.
  • Tarayıcı: Windows Live Toolbar için Internet Explorer 6, Internet Explorer 7 veya Internet Explorer 8 gerekir.
  • Grafik veya ekran kartı: Windows Live Movie Maker için DirectX 9 veya üstünü ve Shader Model 2 veya üstünü destekleyen bir ekran kartı gerekir.
  • Download: Messenger’ı karşıdan yükleyin

Windows Live Messenger Genel Bakış

Facebook, LinkedIn ve diğer sosyal siteleri Messenger’a ekleyin ve tüm arkadaşlarınızla kolaylıkla tek bir yerden bağlantı kurun.

Sosyal ağlarınızı bir araya getirin

Sosyal ağlarınızı Messenger’a bağlayın ve hepsini tek bir yerde toplayın. Diğer hizmetlerde oturum açmanız gerekmez. Messenger pencerenizden arkadaşlarınızın güncelleştirmelerini ve haber akışlarını takip edebilir, kendi güncelleştirmelerinizi ve haber akışlarınızı nerede görüntülenmelerini isterseniz orada yayımlayabilirsiniz. Görmek istemediğiniz güncelleştirmeleri gizleyin ve en çok önem verdiklerinize öncelik tanıyın.

Messenger ve Facebook arkadaşlarınızla Hotmail üzerinden sohbet edin

Facebook’u Messenger’a bağlayın ve oturum açtığınızda her iki yerdeki arkadaşlarınızla Hotmail hesabınız üzerinden sohbet edin. Aynı anda birden fazla sohbete dahil olabilirsiniz.

Sosyal Ağ Güncelleştirmelerini görmek

Kullandığınız hizmetleri Messenger’a bağlayın ve arkadaşlarınızın web’deki etkinliklerinizi izleyebilmesini sağlayın. Örneğin, Facebook sayfanıza yeni bir durum iletisi gönderdiğinizde, Messenger arkadaşlarınız da bunu görür.

Messenger Sosyal ağ penceresini açın

Ana pencerenin altındaki sekme çubuğunda yer alan Ağınızdaki yenilikler düğmesini tıklatın Ağınızdaki yenilikler düğmesinin resmi.

Yeni hizmet ekleyin

Messenger Sosyal ağ penceresinin sağ üst köşesinde Ekle’yi tıklatın ve ardından bir hizmeti tıklatın veya Diğer hizmetleri bul’u tıklatın.

Bağlanmak istediğiniz hizmeti seçin

Bağlanmak istediğiniz hizmetin adını tıklatın ve söz konusu hizmete bağlanmak için sağlanan yönergeleri izleyin.

Web hizmetlerinin Messenger'a nasıl bağlandığını gösteren resim

Sosyal ağ güncelleştirmeleri

Messenger’ın Yenilikler alanında arkadaşlarınızın sosyal ağ güncellemelerine bakarak neler yaptıklarını görebilirsiniz. Daha fazla sosyal ağ güncelleştirmesi almak için, Facebook ve Youtube gibi hizmetleri ve web sitelerini Messenger’a bağlayın.
Ardından, ana pencerenin altındaki sekme çubuğunda yer alan Ağınızdaki yenilikler düğmesini tıklatarak Ağınızdaki yenilikler düğmesinin resmi tüm arkadaşlarınızın etkinliklerini tek bir yerde görebilirsiniz.
Messenger Sosyal penceresinin resmi

Hotmail’den Facebook arkadaşlarınızla sohbet etme

Facebook’u Hotmail’e bağlayın, Facebook ve Messenger arkadaşlarınızla doğrudan gelen kutunuzdan sohbet edin.

Facebook’a bağlayın

Hotmail oturumu açın. Hotmail penceresinin en üst kısmındaki üstbilgi üzerinde, Messenger’ın üzerine gelip Profil’i tıklatın. Sol bölmede profil resminizin altındaki Bağlan’ı tıklatın. Ardından Facebook’a bağlanmak için adımları uygulayın.

Facebook sohbet seçeneğini belirleyin

Facebook arkadaşlarımla Messenger’da sohbet et seçimini yapın ve ardından Facebook’a bağlanmak (ya da ayarlarını düzenlemek) için geri kalan yönergeleri takip edin.

Facebook seçenekleri ile bağlanın

Sohbet başlatın

Artık Facebook arkadaşlarınızın çevrimiçi durumunu kontrol edebilir ve Messenger arkadaşlarınızla yaptığınız şekilde, Hotmail gelen kutunuzdan onlarla sohbet başlatabilirsiniz. Gelen kutunuzun Messenger’ın altındaki sol bölmesine gidip konuşma başlatmak için arkadaşlarınızın adını tıklatın.

Gelen kutunuzdan sohbet etme resmi

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

Pocket Nedir? Nasıl Kullanılır? 0

Bu yazımızda sizlere Pocket nedir?, Nasıl kullanılır? ve kimlerin işine daha çok yarayacağını yazacağım. Poket’in ingilizce kelime olarak Cep anlamına gelmektedir.

Pocket Nedir?

Pocket’in kısaca tanımını yapmak gerekirse internette beğendiğimiz makaleleri kaydetmemize ve daha sonra çevrim dışı bile okumamıza yardımcı oluyor. Pocket sistemi Android, İOS uygulamaları ve web tarayıcılarında eklentiler ile birlikte çalışıyor. İnternette gezinirken bir yazı beğendiniz ve kaydetmek istiyorsunuz. Beğendiğiniz yazıları Pocket hesabınıza göndererek daha sonra okumanıza yardımcı oluyor. Kaydettiğiniz makaleleri internetiniz olmasa bile çevrim dışı olarak okumanıza olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Pocket Nasıl Kullanılır?

Pocket uygulamasını kullanmak için ilk önce altta verdiği bağlantılardan akıllı telefonunuza uygulamayı ve web tarayıcınıza Pocket eklentisini kurmanıza gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra isterseniz üye olup devam edebilir isterseniz de Google hesabınızla giriş yaparak devam edebilirsiniz. Web tarayıcınıza yükleyip giriş yaptıktan sonra tarayıcınızın sağ üst tarafına Pocket iconu gelecektir. Bundan sonraki işle daha kolay artık İnternette beğendiğiniz bir sayfaya girin ve sağ üstteki pocket ikonuna tıklayın. Artık o makale veya sayfayı istediğiniz yerde telefonunuzda dahi olmak üzere çevrim dışı olarak görüntüleyebilirsiniz. Android ve İOS telefonunuzla da beğendiğiniz makaleleri kaydederek Pocket hesabınızla istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yeşil Dedektör Uygulaması ile “Dumansız Hava Sahası”nı İhlal Edenleri Şikayet Edin

Pocket İndir

Android

İOS-iPhone

Chrome

Opera

Most Popular Topics

Editor Picks