Sony Xperia Z5 Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Özellikleri

2

Sony Amiral telefonu Xperia serisine Xperia Z5’i  Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Özellikleri ile karşınızda.

Sony Xperia serisi için yeni duyurduğu Amiral telefonu Xperia Z5 güçlü özellikeleri ile geliyor. Xperia Z4 ve Zperia Z3 ve diğerlerinden pek fazla başarı elde edemesede yeni Xperia Z5 ile büyük değişikliğe giderek hem tekrar çıkışa hemde beklenen satışları gerçekleştirmek isttiyor.

Qualcomm 810 ile ısınma sorunları yaşayan bir çok telefon üreticisi gibi Sony bu sefer yine Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcisi ile geliyor. Bunun yanında 4 GB ram ile gelecek olan Xperia Z5 tamı tamına 4500 mAh kapasitede batarya ile karşımıza çıkıyor. Sony kamera tarafında ise Exmor RS IMX230 tabanlı CMOS sensörlü 4K video çekebilen 21 megapiksellik kamerası ile gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Suya ve Toza Dayanıklı Sony Xperia Z4 Tablet

Sony Xperia Z5 Fiyatı

Sony Xperia Z5’in sadece özelliklerini tanıttığı için kesi bir fiyat politikası belirlemedi. Ancak Türkiye fiyatı 3000 TL civarlarında olacaktır.

Sony Xperia Z5 Çıkış Tarihi

Sony’nin Xperia Z5 amiral akıllı telefonu Eylül ayı itibari ile Japonyada ve daha sonraki günlerde Avrupa, Asya ve Amerikada satışa çıkabilir. Kesin çıkış tarihi açıklandığında sizlerle paylaşılacak.