Sony Xperia Z4 ve Samsung Galaxy S6 Aynı Özelliklerde Olabilir

0

Sony ve Samsung‘un amiral gemileri Galaxy S5 ve Xperia Z3 bir önceki modellerine göre hemen hemen aynı özellikleri bulunuyor. Sony ve Samsung’da kullanıcılarından gelen eleştrilerine göre yeni Xperia Z4 ve Galaxy S6 gibi yeni çıkması beklenen akıllı telefonlarına yeni işlemci, GPU, ram gibi yeni güçlü donanımlar ile gelmesi için çalışıyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Snapdrago 810 İşlemci

Peki bu yeni donanımların neler olduğuna bakalım. Xperia Z4 ve Galaxy S6’da işlemci tarafında 64 bit destekli snapdragon 810 işlemci ile gelmesi bekleniyor. Bu işlemci 4K video çekimini daha rahat bir şekilde yapacak. Bunun yanında Adreno 430 grafik işlemsici ile gelecek Xperia Z4 ve Galaxy S6 akıllı android telefonlarda artık 4K desteği görebileceğiz. Bu grafik işlemci daha önceki nesile göre yüzde 30 daha performanslı olacak. Yüksek hızlı ve düşük güç tüketimi ile dikkat çeken LPDDR4 bellek’ler ile daha performanslı bir 4 GB gibi yüksek ram’ler kullanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Suya ve Toza Dayanıklı Xperia Z3 Türkiyede Satışa Sunuldu

Yeni snapdragon 810 işlemci ile LTE cat 6 teknolojisi ile 4G veri aktarımından daha hızlı olacak. yeni lensler Xperia Z4 ve Galaxy S6 20 megapiksellerde daha kaliteli fotoğraflar elde edilebilecek. Daha önce böyle haberler apple iphone telefonlar içinde çıkıtı ama beklenen olmadı. Ancak Sony ve Samsung bildiğiniz gibi kullanıcılarına en son teknolojiyi sunmak için yarışıyorlar.