Türkiye'nin ilk yerli malı tableti (e-tab)

0

General Mobile Şirketinin Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, ülkeye katmadeğer sağlamak amacıyla yola çıktıklarını belirterek, “Cep telefonu üretim tecrübemizi burada kullandık. Her şey tasarımla başladı ve bugün ise bu ürünlekarşınızdayız.” dedi.

Türk firması General Mobile’dan yerli malı tablet.

Kısa zamanda yüksek satış yapan tablet piyasasında artık Türk firmamızda yerini alacak.General Mobile’ın piyasaya sürdüğü e-tab 32 gb isimli tablet piyasa değeri 799 Tl olarak belirlendi.

İlk yerli tablet bilgisayar e-tab 32 GB’nin tanıtım toplantısına katılan BilgiTeknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, bilişim sektörününgeldiği noktaya dikkat çekti. Yerli üretim için teknoloji şirketlerini desteklediklerini vurgulayan Acarer, “E-tab’ın yerli payının yüzde 26 olduğu belirtiliyor. Bizim için bir teknolojinin yüzde 5’lik payının bile yerli olması, yüzde 100’ününyurtdışından ithal edilmesinden çok daha iyidir.” dedi.

Yerli tablet üretimine destek vermek için toplantıya katılan Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ise bunun önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi. Android 2.3.4 Gingerbread işletim sistemine sahip e-tab, 16:9 geniş ekran, 8.9 inç ekran boyutu ve 1280*768 piksel ekran çözünürlüğü özelliklerini taşıyor. 550 gram ağırlık ve 10,8 milimetre incelikteki e-tab, bluetooth ve Wifi bağlantıları destekliyor.

e-tab’ın diğer özellikleri arasında 512 MB RAM, 6 saat video izletebilme, 6000 mAh Li-polymer pil, 32 gigabayta kadar harici kart desteği yer alıyor. Ayrıca General Mobile, e-tab’ı, İdefix işbirliğiyle, kullanıcılarına ücretsiz e-kitaplarla birlikte sunmaya hazırlanıyor.

e-Tab 32GB

http://dandygadget.com/wp-content/uploads/2011/11/General_Mobile_etab_32GB_Android_Tablet_Sleek_Black_Finish_Front_Center_Dandy_Gadget_Computers.jpg

Tablet Dünyasında Değişime Hazır Olun

e-tab Google Android™ 2.3 işletim sistemi (Android 4.0’a yükseltilebilir) ve güçlü multimedya özellikleri ile kullanıcılara zengin bir görsel deneyim sağlarken Wifi, DLNA, USB ve Bluetooth ile de zengin bağlantı olanakları sunuyor.

Ergonomik Tasarım

Hafif ve ince tasarımı yanında 8.9 inçlik multitouch ekranı ile General Mobile Tablet, e-posta ve blog gönderilerinizde daha hızlı ve kolay giriş yapabilmenize imkan tanıyor.

İş Dünyasında Profesyonel Asistanınız

e-tab Android Market içerisindeki yüz binlerce yardımcı uygulama yardımıyla kullanıcılara, hesap tablolarını, sunum dosyalarını ve ofis belgelerini görüntüleme ve düzenleme imkanı sağlayarak profesyonel mobil ofis çözümleri sunuyor.

Her Açıdan Mükemmel Görüntü

IPS Ekran Teknolojisi sayesinde tüm açılardan mükemmel bir renk tutarlılığına ve parlak bir görüntüye sahip olan e-Tab 32GB ile görüntüde kalite yeni bir anlam kazanıyor ve size 360 derece tablet kullanımı sağlıyor.

Tüm Multimedya Dosyalarınıza Kolayca Erişin

Akışkan kullanıcı arayüzü sayesinde multi medya dosyalarına kütüphane düzeninde kolay erişim sağlayın.

Üstün Multimedya Deneyimi

Güçlü grafik işlemci desteğiyle e-tab ile kendi eğlence sisteminizi oluşturabilirsiniz. Internet sitelerinde dolaşırken, HD film izlerken, müzik dinlerken ya da hepsini bir arada yaparken hız ve performans farkını hissedeceksiniz.

DLNA Teknolojisi İle Tüm Dosyalarınızı İstediğiniz Yerde Görüntüleyin

Tek tıklama ile fotoğraf, müzik ve video içeriklerinin DLNA sertifikalı TV, DVD, PC, vb. cihazlarla paylaşabilirsiniz. Sadece görüntüyü tutun, fırlatın ve üstün görüntü kalitesinin tadını çıkarın.

Tek Tuşla Ekran Sabitleme

Bu özellik ile kendinizi ekrana göre ayarlamak zorunda kalmayacaksınız, tek kısayol tuşuyla ekranı kolayca sabitleyebilir çalışmalarınıza her konumda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tek Tuşla Glassboard Uygulamasını Açma

Ekran görüntünüzü kaydederek anında üzerinde çizimler oluşturabilir daha sonra bu görüntüyü e-posta yoluyla veya sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Pratik notlar almanız gerektiği durumlarda Glassboard uygulaması yardımınıza koşacak.

Sadece 10mm ve 550gr

İnce ve hafif tasarımıyla çalışmalarınıza yorulmadan hızla devam edebilirsiniz.

Kaynaklar

İlk yerli tablet e-tab piyasaya sunuldu

E-tab 32gb fiyatı