2014 Yılında Yaşanan Olaylar 0

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Güzel HD Türk Bayrakları

1: 17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklu bulunan iş adamı Reza Zarrab bakan çocukları Barış Güler, Salih Kaan Çağlayan ile Özgür Özdemir ve Hikmet Tuner‘e tahliye çıktı.
Cumhurbaşkanı ‘Adaletin yerini bulacağını biliyordum’ dedi.

2: 1998 yılında 3,5 milyon dolarlık kredinin geri ödenmemesi nedeniyle Mustafa Sarıgül’ün tüm mal varlığına el konuldu.

3: Türkiye‘nin 5. uydusu Türksat 4A Kazakistan‘daki Baykonur uzay üssünden uzaya fırlatıldı.

4: Ergenekon davası kapsamında darbe teşebbüsünden müebbet hapis cezası alan ve 26 ay ceza evinde kalan Genel kurmay eski başkanı İlker Başbuğ tahliye edildi.

5: 12.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM genel kurulunda yemin ederek görevine başladı. Devir teslim töreni ise Çankaya köşkünde yapıldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresi sona erdi.

BMW M3 ve Mersedes AMG A45 Drag Yarışı İzle 0

Güç ve ağır araba denince akla gelen BMW ve Mercedes arasında pek bir fark yoktur. Her iki markanın da arabalarına kusursuz diyebiliriz. BMW ve Mersedes arabalarını yarışa girdiğinde ise aralarında çok az farklar vardır. İşte bu farkı ortaya koyan ne kadar olduğunu belirlemek isteyen Archie Hamilton Racing adlı youtube kanalı BMW M3 ve Mersedes AMG A45 arabalarını drag yarışına sokuyor.

Drag yarışında her iki alman otomobili yarışı hemen hem aynı anda bitiriyor. Tabiki arabayı süren de çok önemli ama yapılan drag yarışında BMW M3’ün geriden kalksada Mersedes’i finish’de yakalıyor. Sözü fazla uzatmadan sizlere BMW M3 ve Mersedes AMG A45 arabalarının drag yarışı videosunu izleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

 

Volvo S90 Çarpışma Testi ile Euro NCAP’den Tam Not Aldı 0

İsveçli otomobil üreticisi Volvo yeni sedan’nı S90 ile Euro NCAP testinden tam not aldı. Yapılan tüm testlerden başarıyla geçen Volvo S90 yine adından söz ettirmeyi başardı.

Euro NCAP artık çarpışma testleri  değil yaya ve yolcu güvenliğini de ön plana çıkartmaktadır. Çarpışma esnasında araçta bulunan yolcuların güvenliği ve kazayı en az hasarla atlatmaları yolcu güvenliği açısından çok önemlidir. Ayrıca araba kullanırken aniden karşınıza bir yaya’nın veya hayvanların çıkması karşısında arabanın ne kadar sürede durduğu da çok önemlidir. Volvo tüm bunları göz önüne alarak S90’ı geliştirdi ve Euro NCAP testine soktu. Testlerde sınıfındaki diğer markalardan daha iyi olan Volvo S90 fiyatı ise 290 bin TL’den başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı Yayınlandı

Güvenlik denilince akla gelen ilk araba olan Volvo S90’nın çarpışma testi video sunu izleyelim. Bu arada çarpışmalardan en yüksek skorları da aldığını unutmayalım.

Most Popular Topics

Editor Picks