Acronym ve Abbr nedir

0

Anlatmaya başlamadan önce şunları söyliyim bu etiketi önceden görmüştüm ama araştırmamıştım. Yoast’da gezerken gözüme çarptı araştırıp ne olduğunu öğrenmeliyim dedim 🙂 Araştırdım ufak bir açıklaması var ve işe yarar diye düşünerek açıklıyorum.

Birde wordpress eklentisinide araştırdım sizler için buldum. Onuda farklı bir sayfada açıklamayı düşünüyorum. Alttaki yazıyıda Googlede gezerken gördüm iyi bir açıklama vede paylaşıyorum…

Acronym etiketi

Sıkça karşılaştığınız seo kelimesi mesela.

Bir kelime hakkında, mouse ile üzerine gidildiğinde açıklama/ipucu göstermeye yarar.

<acronym title=”Arama motoru optimizasyonu”>Seo</acronym> uzmanlık gerektirmektedir.

Sitede sık kullanılan kelime ya da kelime grupları için nispeten ayrıntılı bilgi vermeyi sağlayan Acronym etiketi, o kelime hakkında bilgi verdiğinden Google tarafından sevilmekte.

Abbr etiketi

Abbreviation (Latince:Kısa) kelimesinden türetilen etiket.

Bu etiket, kısaltılmış kelimeler için kullanılır.

<abbr title=”SEO Uzmanı”>Seocu</abbr> Murat Çabuk.

Kaynak: Acronym ve Abbr nedir ve nasıl Kullanır ?

rooteto

Bu etiketlemeden anladığım kadarıyla google kısaltılmış kelimelerin ne olduğunu tam olarak öğrenmek için abbr etiketine dikkat ediyor. Kısalttığınız kelimenin açıklamasını yazdığınız takdirde arama motorları bunu açıklamasına göre sıralandırıyor olabilir. Yani “eto” kelimesi için anlatiyim.

eto kelimesine abbr etiketiyle “Ertuğrul SAĞLAM” eklersem aramasını ERTUĞRUL SAĞLAM sıralamasına göre yapıcaktır. “eto” ile başlayan bir ayakkabı şirketi vede bir futbolcu var 🙂

Buda benim yorumum yanlış yazdığımı veya yanıldığımı düşünüyorsanız kendi fikrinizide yazın lütfen…

WordPress Acronym eklentisi için diğer yazıma bakınız.