Acronym ve Abbr nedir 0

Anlatmaya başlamadan önce şunları söyliyim bu etiketi önceden görmüştüm ama araştırmamıştım. Yoast’da gezerken gözüme çarptı araştırıp ne olduğunu öğrenmeliyim dedim 🙂 Araştırdım ufak bir açıklaması var ve işe yarar diye düşünerek açıklıyorum.

Birde wordpress eklentisinide araştırdım sizler için buldum. Onuda farklı bir sayfada açıklamayı düşünüyorum. Alttaki yazıyıda Googlede gezerken gördüm iyi bir açıklama vede paylaşıyorum…

Acronym etiketi

Sıkça karşılaştığınız seo kelimesi mesela.

Bir kelime hakkında, mouse ile üzerine gidildiğinde açıklama/ipucu göstermeye yarar.

<acronym title=”Arama motoru optimizasyonu”>Seo</acronym> uzmanlık gerektirmektedir.

Sitede sık kullanılan kelime ya da kelime grupları için nispeten ayrıntılı bilgi vermeyi sağlayan Acronym etiketi, o kelime hakkında bilgi verdiğinden Google tarafından sevilmekte.

Abbr etiketi

Abbreviation (Latince:Kısa) kelimesinden türetilen etiket.

Bu etiket, kısaltılmış kelimeler için kullanılır.

<abbr title=”SEO Uzmanı”>Seocu</abbr> Murat Çabuk.

Kaynak: Acronym ve Abbr nedir ve nasıl Kullanır ?

rooteto

Bu etiketlemeden anladığım kadarıyla google kısaltılmış kelimelerin ne olduğunu tam olarak öğrenmek için abbr etiketine dikkat ediyor. Kısalttığınız kelimenin açıklamasını yazdığınız takdirde arama motorları bunu açıklamasına göre sıralandırıyor olabilir. Yani “eto” kelimesi için anlatiyim.

eto kelimesine abbr etiketiyle “Ertuğrul SAĞLAM” eklersem aramasını ERTUĞRUL SAĞLAM sıralamasına göre yapıcaktır. “eto” ile başlayan bir ayakkabı şirketi vede bir futbolcu var 🙂

Buda benim yorumum yanlış yazdığımı veya yanıldığımı düşünüyorsanız kendi fikrinizide yazın lütfen…

WordPress Acronym eklentisi için diğer yazıma bakınız.

Stock Rom Nedir?, Ne İşe Yarar? 1

Stock Rom Nedir?, Stock rom akıllı telefon, phablet ve tablet üreticilerinin cihazlarına yüklediği Android sürümüne denir. Yani üreticinin orjinal Android yazılımına Stock rom denir.

Stock rom’da genellikle üreticilerin sistemi yüklü olduğu için akıllı telefon ve tabletlerde gereksiz uygulamaları yani hiç kullanmadığımız uygulamaları görürüz. Bu uygulamaların yüklenme nedeni ise cihaz üreticilerinin reklam amaçlı bu uygulamaları yüklemesidir. Bir çok telefonun, tabletin stock rom’unu bir çok yabancı veya yerli web sitelerinde bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android Telefonlarda Olmazsa Olmaz Uygulamalar

Stock Rom Ne İşe Yarar?

  • Android sürümü hasar gördüyse cihazınıza format atarakta bu sorunu düzeltemediyseniz ve garantisi bittiyse servise veya telefon tamircisinede götürmek istemiyorsanız orjinal stock rom’u yükleyerek sorunu düzeltebilirsiniz.
  • Android cihazınıza root yaparak farklı bir Rom yükleyip alınan hatalar sonrasında tekrar üreticinin orjinal stock rom’una dönmek isteyenler için işe yarar.

Alter İndir – Prisma Alternatifi Arayanlara Gelsin 0

Alter uygulaması ile fotoğraflarınızı sanatsal hale çevirebilirsiniz. Alter bir nevi Prisma uygulamasının alternatifi olarak ta görebilirsiniz.

Alter uygulamasının Prisma uygulamasına göre bir avantajı filtreleri kendinizinde yapabilmesidir. Kameranızı kullanarak yada galerinizdeki fotoğraflara filtre uygulayarak fotoğraflarınıza farklı bir hava katar. Tamamen ücretsiz olan uygulamayı Android ve İOS telefon ve tabletlerinizde kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Prisma İndir – Prisma Nedir?, Nasıl Kullanılır?


Alter Nasıl Kullanılır?

Alter kullanımı oldukça basit uygulamayı alttaki bağlantıdan indirerek uygulamayı açın. Daha sonra uygulamayı açarak galerinizden bir fotoğraf seçin yada kendinizin yada herhangi bir yerin fotoğrafını çekin. Daha sonra fotoğraflarınıza filtreleri uygulayarak fotoğraflarınIza farklı bir boyut katın.

Alter Android

Alter İOS

Most Popular Topics

Editor Picks