En iyi Strateji Oyunu Age of Empires Serisi

0

Efsane haline gelmiş en iyi strateji oyunları arasında olan Age of Empires serisi oynamanız gereken oyunlardandır. Eğer oynamadıysanız veya age of empires oyununu kesinlikler oynamanız gereken oyunlar arasında yer alıyor.

Strateji oyunu denince akla gelen ilk oyunlardan olan age of empires serisindeki oyunlar hala beğenilerek oynanıyor. İlk olarak 1997’de çıkan age of empires 1‘e yaklaşık bir yıl sonra rome paketi geldi. İlk’inden sonra 2. oyun 1999’da age of empires 2 age of kings adında satışa çıktı ve bir yıl sonra conquerors adında bir paket ile devam etti.

Age of empires serisinin en iyi oyunlarından olan age of mythology olarak çıktı ve 1 yıl sonra titan adında bie ek paket ile geldi. Bundan sonra Son serisi olan Age of Empire 3 olarak çıkan oyun 2005 yılında çıkmasına rağmen 2006 yılında The War Chiefs 2007 yılında The Asian Dynasties adında ek pketleri ile devam etti. Daha sonradan Age of online ve HD olarak çıksada pek oyunculardn ilgi görmedi. Age of empires 3’e kadar geliştirilen oyun artık age of empires 4 olarak gelir mi? bilinmez ama age of serisi oyuncuların hafızalarında yer etti.

Age of Empires Serisi İndirme Linkleri