WordPress WebMaster ayarları 0

Yeni bir eklenti buldum WordPress’te eklenti güzel düşünülmüş. Google, Yahoo, Bing veya Alexa gibi sitelerin verdiği aktive kodunu eklentideki yerlere koyuyorsunuz. Kodlardan anlamıyor head nedir bilmiyorsanız 🙂 Kodlarla uğraşmak istemiyorsanız bu eklenti tam size göre…

all-in-one-webmaster screenshot 4

All in One Webmaster

Bu sayfa Arama motorları ve Facebook, Alexa, Blogcatalog için olan yani WebMaster ayarları olarak geçiyor. Nasıl ekleniceğinide sizlere gösteriyor zor bir kısmı yok eklentinin.

all-in-one-webmaster screenshot 1

All Analytics Tools

Bu kısımda Analistik siteleri yer alıyor. Sitenizin hitini takip ettiğiniz analistik sitelerinin verdiği aktivasyon kodunu buraya girdiğinizdede kabul edicektir.

all-in-one-webmaster screenshot 2

Header için ayrı bir kısmı daha bulunuyor gerekirse Sitemap’da ekleyebilirsiniz. Eklenti kullanışlı dediğim gibi…

rooteto

Birde bu sitelerden bazılarına sitenizi nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız makalemi okuyabilirsiniz.

Google, Yahoo ve Bing’e siteni hemen ekle

Eklenti sayfası: All in One Webmaster

Sosyal Medya Çılgınlığını Eleştiren Fotoğraflar 0

Sürekli akıllı telefonunuza bakıp mesaj yazmak, sayfaları dolaşmak, iletilere bakmaktan ve beğenmekten sıkılıp, bıkmış insanlar olabilirsiniz. Tüm bu ruh halimizi Brecht vandenbroucke adında belçika’lı fotoğrafçı fotoğrafları ile açıklıyor.

Resimlerle bize sosyal medyanın insanları adeta köleleştirdiğini anlatan ünlü fotoğrafçının resimleri her şeyi açıklıyor. Bir ortama girdiğinizde veya sokakta hatta ailenizin içinde bile akıllı telefonlara bakmaktan konuşmaz hale geldik. Bir şeyleri beğenmek uğruna hayatımız kararıyor. Bunun farkında değiliz ama daha kötüye gitmeden artık bilinçli hale gelmeliyiz. Tüm bu kötü gidişi resimleri ile açıklayan ünlü fotoğrafçının resimlerine yakından bakalım.

Fotoğraflara yakından baktığınızda her şeyi göreceksiniz. Belki de sizde sosyal medya kurbanı olabilirsiniz. Ancak sizde bu kötü gidişe dur demek istiyorsanız kendinizi kontrol edin. Neyse sözü fazla uzatmadan şöyle bir fotoğraflara bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dünyanın En Hızlı Akıllı Telefonları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Pili En uzun Dayanan 5 Akıllı Telefon

WordPress Güncelleme Hatası Çözümü, Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance 0

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance. Check Back in a Minute WordPress güncelleme hatası alan arkadaşlara yardımcı olacağm.

WordPress Güncelleme Hatası: Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance. Check Back in a Minute hatası genellikle WordPress’i, eklentilerini ve temaları güncelleme sırasında yarıda kesilmesi nedeniyle oluşan hatadır. Bu hata otomatik güncelleme sırasında da oluşabilir. Bu hata ile sitenize erişim kesilir. Peki bu sorun nasıl çözülür?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Popüler WordPress Slayt Eklentileri

Nasıl Düzeltilir?

  • Bu sorunu çözmek oldukça basit ve kolaydır. İlk önce FTP kontrol panelinize giriniz.
  • Sitemizin bulunduğu ana dizine public_html dosyasına giriyoruz.
  • public_html içinde wp-admin, wp-content, wp-includes klasörlerini göreceksiniz.
  • Bu klasörler haricinde güncelleme sırasında oluşan .maintenance dosyaasını göreceksiniz.
  • .maintenance dosyasının adını değiştirin yada silin.
  • Sitenize artık girebilirsiniz.
  • Güncellemelerinizi manuel olarak yapın.

Most Popular Topics

Editor Picks