Android’de ‘Kalkmayan’ Uygulamaları Hemen Kaldırın

2

Yeni aldığınız bir telefonda yüklü gelen ve kaldırılması zorlu olan uygulamaları kaldırmak çok kolay. En iyi bir Android telefon alsanız dahi içinde yüklü gelen bir sürü kullanmadığımız uygulama bulunuyor. Bu uygulamaları kaldımak kolay ancak kaldırmayı bilmeyenlerin sayısıda oldukça fazla. Bu uygulamalarımızın kaldırmamızın nedeni telefonla yüklü gelen bu uygulamalar giriş ekranında ve telefonda gereksiz yer kapladığı için kaldırıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android Youtube Arkaplanda Nasıl Çalıştırılır?

Bilmeyen arkadaşlar için Android’de kalkmayan uygulamalar nasıl kaldırılır? hemen göstereceğim. Öncelikle şunu söylemeliyim telefonunuz root’lu değilse uygulamaları kaldıramazsınız ancak devre dışı bırakabilirisiniz. Devre dışı bırakmak o uygulamnın bir daha çalışmaması anlamına gelir. Fabrika ayarlarında ön yüklü gelsede devre dışı bıraktığımız için bir daha çalışmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En iyi Android Emülatörü Bluestacks 2

Android telefonlarda kalkmayan uygulamaları kaldırma

Android telefonunuzun Ayarlar – Cihazlar – Uygulamalar yolunu izleyerek uygulama yöneticisine gidin. Burada kullanmak istemediğimiz veya kullanmadığımız uygulamaya tıklayalım. Uygulamanın içine girdikten sonra ilk önce Zorla Durdur daha sonra Devre Dışı Bırak diyerek uygulamaları devre dışı bırakalım. Bazı uygulamalarda ise güncellemeleri kaldır seçeneğini işaretledikten sonra zorla durdur ve devre dışı bırak diyoruz.